Які бувають повістки?
Порядок денний, як правило, бувають трьох типів.
- Перший тип – для уточнення даних. Їх вручають, якщо військкомату потрібно переконатися, що громадянин фізично перебуває у області, де перебуває в обліку. Можуть уточнюватися і відомості про місце роботи, склад сім’ї, стан здоров’я військовозобов’язаного.
- Другий тип – повістки, що зобов’язують призовника пройти медичне обстеження. Але це не означає, що після огляду його одразу ж відправлять на військову підготовку або до чинної армії. За результатами обстеження громадянину видадуть документ із висновком військово-лікарської комісії про його придатність чи непридатність до військової служби.
- Третій тип – повістки з позначкою «для служби у ЗСУ». У ній, як правило, написано, що призовник має з’явитися до військової частини з речами. Саме такими документами мобілізованих викликають до чинних військ.
Де і як вручають повістки?
Вручити повістку можуть особисто до рук за місцем проживання чи роботи, передати рідним чи вкласти у дверний отвір. Після отримання повістки треба з’явитись у військкомат. Інакше призовники можуть бути притягнуті до адміністративної чи кримінальної відповідальності.
У Генштабі повідомили, що вручити повістку можуть будь-де: і на вулиці, і на блокпості. Там зазначили, що таким чином вручають повістки не всім, а лише тим, хто мав з’явитися до військкомату, але не зробив цього.
«Усім не вручають. Якщо людина не з’явилася в територіальний центр комплектування та соцпідтримки, а вона мала з’явитися і тут з’явилася можливість дати їй повістку, то в чому проблема? Ніхто не порушує закону. Не бачимо тут проблеми», – повідомили у Генштабі.
Хто вручає повістки?
Співробітники військових комісаріатів, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Вони можуть бути передані безпосередньо посадовими особами районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.