Арешт та продаж майна. Такі наслідки можуть мати податкові борги для пересічного українця. Вони виникають, якщо не перераховувати до держбюджету необхідні суми податків. Для того щоб перевірити, чи немає у вас податкових боргів, можна скористатися електронним кабінетом платника податків.
Якщо борги є, відбувається опис майна, що у податковому заставі. Кошти стягуються після його арешту та продажу.
Також може відбуватися стягнення дебіторську заборгованість. Для підприємців на єдиному податку – втрачається статус спрощенця.
Податковий борг стягується у кілька етапів.
- Спочатку боржнику надсилається податкова вимога, якщо загальна сума заборгованості перевищила тисячу двадцять гривень. Після цього у боржника утворюється право податкової застави.
- Наступний етап – опис майна у податковій заставі. Право податкової застави поширюється на будь-яке майно, що перебуває у власності платника податків.
- Стягнення відбувається не раніше як через 30 календарних днів з дати направлення податкової вимоги.
Рекомендується вчасно вживати заходів щодо відстрочення грошових зобов’язань і не чекати, доки вони стануть податковим боргом. Відстрочення податкових зобов’язань чи податкового боргу також передбачено законом. А якщо борг утворився, треба погасити цю суму власним коштом.
Джерелами можуть стати помилково чи надмірно сплачені за іншими платежами суми. У цьому випадку платник повинен звернутися із заявою про повернення цих коштів шляхом зарахування їх на погашення грошових зобов’язань. Також це може бути бюджетне відшкодування з ПДВ або залишок негативного значення ПДВ.
Джерело: fbc.ua
Нагадаємо, ми розповідали, що українців попередили про нові податки на прибуток, за що доведеться сплатити.