Смачне та недороге джерело білка, мінералів, мікроелементів та вітаміну В1, бобові – це цінний союзник для підтримки здоров’я.
Проте бобові мають одну не дуже приємну властивість – викликати дискомфорт у животі та здуття. Але, виявляється, цей процес поводиться і з позитивного боку. Поліпшується мікрофлора кишечника, зміцнюються імунні захисні властивості, усуваються симптоми алергії, запалення.
Лікар-дієтолог Світлана Фус дала кілька порад, які допомагають уникнути дискомфортного стану.
- Готуйте всі сушені бобові, замочивши їх на 18 годин у воді, яку потрібно підкислити соком лимона. Воду після замочування слід вилити. Цей спосіб допоможе знизити вміст у бобових фітинової кислоти, яка уповільнює травлення, на 20-30%.
- Людям, котрим бобові – основне джерело білка, краще пророщувати їх перед вживанням. Так можна знизити негативний вплив фітинової кислоти на організм.
- Корисно відварювати бобові у два етапи. Спочатку довести до кипіння, проварити п’ять хвилин. Потім цю воду злити і, заливши свіжою водою, доварити до готовності.
- Краще не скорочувати час приготування бобових – у недовареному стані вони можуть дратувати систему травлення. Сіль потрібно додавати в кінці варіння, коли бобові розм’якшуються.
- Важливо також вживати бобові міру. Організм нормально перенесе 50 г квасолі, гороху або нуту, а ось 150 г можуть спричинити негативну реакцію з боку кишечника.
- Не потрібно довго зберігати бобові приготовленими, інакше вони сприятимуть більшому газоутворенню.
- Бобові до раціону потрібно вводити поступово. Організм краще сприймає зелену квасолю, червону сочевицю, зелений горошок.
- Додавання свіжої зелені до бобових також допоможе запобігти здуттю живота. Листя петрушки, базиліка, кропу, майорану або чебрецю полегшать перетравлення бобових.