Податок розраховується від середньої заробітної плати, встановленої на 1 січня. Якою буде ставка податку цього року та коли її потрібно встигнути заплатити?
1. За що сплачуємо податок?
Податок на нерухомість розраховується за надлишки площі:
- для квартир – понад 60 квадратних метрів,
- для житлових будинків – понад 120 квадратних метрів,
- для різних типів житлової нерухомості, у тому числі їх часток – понад 180 квадратних метрів.
Окрім житлової нерухомості, податок поширюється і на нежитлову площу (сараї, гаражі, літні кухні).
2. Яку суму доведеться заплатити цього року?
Ставка податку нерухомість встановлюється органами місцевого самоврядування. Вона розраховується у відсотках від мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного (попереднього) року, та не може перевищувати 1,5 % за один квадратний метр.
Оскільки у 2022 році податок нараховується за звітний 2021 рік, то ставка податку розраховується виходячи з мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2021 року, – 6 тисяч гривень. Таким чином, максимальна ставка за 1 квадратний метр не може перевищувати 90 гривень (6000 х 1,5%).
Станом на 1 січня цього року мінімальна зарплата становить 6500 гривень, а отже наступного року ставка податку на нерухомість зросте і становитиме 97,50 гривні за 1 квадратний метр (6500 х 1,5%).
3. У який термін треба вкластися, щоб не потрапити до штрафників?
Повідомлення із зазначенням суми податку розсилають до 1 липня. Сплатити його треба протягом 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення, тобто до 1 вересня.
При несвоєчасній сплаті податкового зобов’язання передбачено штрафи:
- при затримці до 30 календарних днів – 5% суми боргу;
- при затримці понад 30 календарних днів – 10% суми боргу.
Ольга Новікова