Про це у своєму блозі «Мінус 50% у платіжці. Як енергоефективність дозволяє зменшувати витрати на комуналку та підвищувати комфорт у будинках» в одному з видань написала заступниця міністра енергетики Юлія Підкоморна.
– Державна програма з енергоефективності – перевірений роками ефективний інструмент державної підтримки під час впровадження енергоефективних заходів у будинках. Програма надає співфінансування мешканцям будинків, які вирішили провести термомодернізацію. Часто державна програма посилюється також місцевими програмами, що масштабують їхній ефект і значно зменшують інвестиції, які потрібно зробити самим мешканцям, – зазначає у своєму блозі Юлія Підкоморна.
Так, за словами заступниці міністра, за 7 років Програмою скористалися близько 870 тисяч домогосподарств, які проінвестували в енергоефективні заходи та отримали державну компенсацію майже 3,5 млрд гривень.
– Загалом комплексна термомодернізація будинку (від встановлення будинкових лічильників тепла та індивідуальних теплових пунктів до заміни дверей та вікон) здатна знизити споживання енергії на 50% і навіть більше. А разом із цим – знизити витрати на опалення та гаряче водопостачання, – зазначає Юлія Підкоморна.
Заступник міністра навела приклад енергомодернізації житлового фонду Польщі, де за 20 років було проведено масштабну термомодернізацію житлового фонду. Вона також наголосила, що розмір компенсації за кредитами в Україні з боку держави більший, ніж у Польщі.
Читайте також:
- У “Нафтогаз” розповіли, скільки становить середній рахунок за газ у опалювальний період;
- Кого змусять доплатити за газ за минулі роки;
- У Нацбанку попередили про зростання тарифів на комунальні послуги
Джерело: kmu.gov.ua