Інші назви свята: «Григорій», «Никон», «Зустріч Сивера», «Передзим’я». У народі його прозвали Сивер, бо в ці дні починався холодний північний вітер.
Хто такий Григорій Чудотворець?
Святий Григорій Неокесарійський народився у знатній язичницькій родині в Неокесарії Понтійській у Малій Азії. Нині це на території Туреччини. У християнську віру Григорій навернувся 238 року, а невдовзі його висвятили в єпископа його рідного міста, і обіймав він цю посаду 30 років. Люди в його єпископській столиці були дуже грішними, в місті було лише 17 християн, тому Григорій з великою завзятістю взявся навертати язичників у християнство. Бог наділив Григорія даром чудотворення, і він молитвою лікував хворих, одночасно навертаючи їх до істинної віри.
Коли поновилося переслідування християн, владика переховувався у горах. У житії Григорія сказано, що перед смертю він поцікавився, скільки в місті залишилося язичників, – виявилося, що лише 17. Помер Григорій Неокесарійський 270 року. Його святі мощі згодом перенесли до монастиря у Калабрії у Південній Італії.
Прикмети на погоду
- Якщо ранок видався морозним — найближчими днями помітно похолодає.
- Похмура погода вказує на те, що взимку сонце буде рідкістю.
- Річка вкрилася темною кригою — до врожаю.
- Цілий день хороша погода — зима буде теплою та комфортною.
- Яка погода на 30 листопада – такою і зима буде.
- Якщо вода у водоймах тиха – зима буде тепла, а якщо шумить – бурхлива та морозна.
- Молодий місяць на небі – холод близько.
- Сонячно – зима буде малосніжною та теплою.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про Івана Золотоустого.