Такий низький валовий збір винограду 2020 року, а відповідно і низька врожайність винограду, були викликані посухами на півдні України – основному регіоні вирощування даної культури. 60% українського винограду вирощується в Одеській області, далі йдуть Закарпатська, Миколаївська та Херсонська області.
Імпортні постачання винограду значно перевищують експортні. Обсяг імпорту винограду безпосередньо залежить від власного виробництва. У роки з низьким валовим збором винограду імпортні постачання становлять 40-45 тис. тонн, у сприятливіші для цієї галузі роки – 20-30 тис. тонн.
Основним і безперечним лідером у постачаннях винограду є Туреччина. У 2020 році цією країною було постачено 79% українського імпорту винограду, який склав 45 тис. тонн. Далі йдуть Молдова (6%), Єгипет (3%), Перу (3%) та Італія (2%).
У нинішньому сезоні врожайність винограду неоднорідна. На заході України та в господарствах південної України, де здійснювалося зрошення, урожай хороший, попри тривалу холодну весну. Господарства півдня, в яких було недостатньо вологи через посуху, мають гірші показники врожайності. Експерти вважають, що урожай винограду цього року буде вищий порівняно з торішнім.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що під Одесою пройшов виноградний фестиваль.
Джерело: agroreview.com