Так було минулоріч у нас, на Прикарпатті, коли весняні приморозки знищили однорічні пагони, довжина яких вже сягала 5-15 см. Вегетація виноградних кущів після цього розпочалась із значним запізненням (майже на місяць) із сплячих і заміщуючих бруньок, але урожай був майже весь втрачений.
І як завжди буває в таких випадках, ще раз переконуєшся, що є сорти, які і в цих непростих умовах можуть потішити, але це, як правило, старі, перевірені досвідом і роками.
Сьогодні хочеться розказати поціновувачам виноградної лози про сорт Плевен, який в такий складний рік втратив всього 20% урожаю і традиційно показав стабільність і порадував своїми янтарними ґронами.
— швидке нарощування вегетативної маси і практично її повне визрівання;
— адаптивність до частих змін погодних умов;
— добре запилення за будь-якої погоди, завдяки чому не буває горошіння й неодночасного дозрівання ягід;
— легке розмноження всіма можливими способами;
— висока транспортабельність і збереження урожаю як на кущах, так і після їхнього збору;
— хороший смак і достатньо великі і красиві ягоди;
— осами практично не пошкоджується.
Цей сорт отриманий в результаті схрещування сортів Італія та Янтар в інституті міста Плевен (Болгарія). Він характеризується раннім терміном дозрівання з вегетаційним періодом 110-120 днів. Урожай дозріває в першій половині серпня. Ягоди великі, жовто-зелені, жовті, при повному дозріванні — бурштинового кольору. Довжина ягоди 28-30 мм, ширина 20-24 мм, вага 7-10 г.
Грона середнього розміру, масою 0,4-0,7 кг. Форма ягід овальна. М’якоть м’яка, хрустка, має гармонійний смак з квітковими нотками, а при повному дозріванні присутній злегка мускатний смак.
Він росте і добре плодоносить на напівзатінених ділянках, прекрасно запилюється в умовах вітру і дощу. Плевен не вимогливий до ґрунту, доволі стійкий проти грибкових захворювань і шкідників, але профілактичні обробки необхідні.
Цей сорт характеризується великою силою росту. Листочки виростають темно-зелені, від середнього до більшого розміру, п’ятилопатеві, з розсіченням, гладкою поверхнею і без опушення зворотної сторони. Квітки двостатеві, в будь-яку погоду запилюються власним пилком. Крім того Плевен — це хороший запилювач для винограду з функціональним жіночим типом квітки.
Із ягід Плевена отримують відмінні соки і варення, компоти і джеми. Ягоди мають гарне цукронакопичення. Якщо ґрона Плевена розкласти в один шар на підстилку з соломи чи тирси, урожай можна зберігати протягом 3 місяців.
Цей сорт потребує нормування і обрізування на 8-12 вічок.
Плевен — оптимальний столовий сорт для вирощування на присадибній і дачній ділянці. Цей сорт підходить як досвідченому виноградарю, так і тому хто вирішив вирощувати сонячну ягоду вперше.
Цьогоріч Плевен дав гарний врожай красивих, великих, бурштинових ґрон.
Богдан ІВАНІЧОК, виноградар-експериментатор.
м. Івано-Франківськ.
Стартовала регистрация на получение новых денежных выплат для украинцев.
Каждое домашнее растение не только украшает интерьер, но и доставляет радость своему хозяину.
Котлеты – это классическое блюдо, которое является важной частью украинской кухни. Это сытное, вкусное и…
Чтобы выбрать идеальный диван, важно учитывать множество факторов – от размеров и формы до материалов…
Украинцев могут освободить от нежелательных звонков. Новый законопроект предусматривает возможность идентификации абонентов, нарушающих ваше спокойствие.…
Уже с 1 декабря 2024 клиентов "Ощадбанка" ожидают существенные нововведения. Станут ли услуги банка более…