Паліативна допомога – це надання професійної підтримки пацієнту, який знаходиться у важкому стані, щоб зменшити його страждання. А саме:
Створюються паліативні відділення або ліжка паліативного профілю у багатьох лікарнях різного рівня – обласних, міських, районних. Допомога в таких відділеннях надається безкоштовно.
Щоб пацієнту отримати паліативну допомогу безоплатно, потрібне електронне направлення, в якому буде написано, що мова йде саме про паліативну допомогу. Його видає сімейний чи вузький спеціаліст.
Обмежень за віком для отримання такого направлення до стаціонарного відділення немає. Є випадки, коли паліативну допомогу надавали людям, старшим за сто років.
Дуже важливою ланкою надання допомоги невиліковно хворим є робота мобільних бригад. Якщо сімейний лікар вирішує, що його пацієнт опинився в дуже тяжкому стані після перелому, інсульту чи інфаркту, важких ускладнень цукрового діабету, політравми, бачить, що родичам важко і вони неспроможні забезпечити необхідний догляд, лікар спілкується з ними, пропонує скористатися допомогою мобільної паліативної бригади.
Якщо родичі погоджуються, він виписує відповідне направлення. Далі з родичами хворого узгоджують час приїзду мобільної бригади. Зазвичай до її складу входять лікар-терапевт, лікар-онколог та психолог.
Під час першого візиту зʼясовується, що саме потрібно хворому, медики та родичі домовляються про те, хто що робитиме. Далі бригада приїздитиме до підопічного раз на тиждень. Раз на тиждень до його родичів телефонуватиме лікар, реєстратор чи медична сестра, щоб дізнатися про стан справ та що необхідно змінити у заходах підтримки невиліковно хворого.
Цей вид допомоги є амбулаторним, бо весь її обсяг надається вдома у пацієнта. Тут теж немає обмежень за віком.
***
Якщо у вашій родині є невиліковно хворий, порадьтеся з лікарем, який лікує, чи сімейним лікарем про можливість надання йому стаціонарної чи мобільної паліативної допомоги.
Щоб знайти лікарню, де надають паліативну допомогу безоплатно, зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже найближчий медзаклад із договором.
Читайте також:
Огірки – це найпопулярніша культура на українських городах. Але через кліматичні умови, аномальну спеку, які…
19 грудня на Полтавщині, Харківщині, місцями у північних областях очікується мокрий сніг
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Неодмінним атрибутом святкового різдвяного столу є кутя. Але такої ви ще точно не куштували!
Модульне будівництво з кожним роком набуває популярності завдяки своїй швидкості, функціональності та сучасним технологіям. Зведення…
Польський огірковий суп можна вважати "родичем" нашого розсольника, але він відображає кулінарні традиції польської кухні