Середа, 4 Грудня, 2024
ГоловнаНовиниЩо треба знати пенсіонерам та переселенцям, щоб не втратити право на допомогу:...

Що треба знати пенсіонерам та переселенцям, щоб не втратити право на допомогу: маленькі деталі

Этот материал также доступен на русском языке
Пенсіонерам, а особливо тим, хто мимоволі виявився внутрішньо переміщеною особою, не завжди вдається відстежити всі зміни в законодавстві, всі нюанси життєво важливих питань.

Як пенсіонеру отримати доплату на догляд?

Самотні пенсіонери віком від 80 років, які отримують пенсію за віком і потребують стороннього догляду, можуть претендувати на щомісячну додаткову виплату.

Розмір такої доплати становить 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, і у 2024 році становить 944 гривні.

Щоб отримувати ці гроші, треба написати заяву до Пенсійного фонду і надати паспорт, ідентифікаційний код, висновок лікарської комісії, що підтверджує необхідність регулярного догляду. 

Якщо ви переселенець і змінили місце проживання

Врахуйте, якщо ви переселенець і змінили місце проживання, вам необхідно протягом 10 днів з дня переїзду повідомити про це орган соцзахисту і оновити довідку ВПО. Слід пред’явити документ, що посвідчує особу.

Стару довідку у вас отримають і внесуть відповідні зміни до бази даних про ВПО, а ви отримаєте нову.

Подавати додаткову заяву про взяття на облік і новий пакет документів не потрібно.

Від переселенця вимагають повернути отриману допомогу

Пам’ятайте, що вимога повернути неправомірно отриману допомогу на проживання переселенця (ВПО) має бути надана лише письмово. У листі мають бути зазначені підстави для повернення допомоги, а також чітко визначено суму та період, за який потрібно повернути кошти.

Повернення надмірно виплаченої допомоги є можливим за рахунок наступних виплат допомоги на проживання. Для цього слід звернутися до органів соцзахисту з відповідною заявою.

Що треба знати пенсіонерам, які виїхали за кордон

Майте на увазі, пенсіонерам, які виїхали за кордон, треба проходити ідентифікацію щороку до 31 грудня. Це стосується не лише осіб, які мають статус ВПО, це стосується усіх пенсіонерів, які виїхали за кордон і отримали тимчасовий притулок.

Що може призначити сімейний лікар

Майте на увазі, що сімейний лікар може самостійно призначити ліки при серцево-судинних захворюваннях, цукровому діабеті II типу, бронхіальній астмі, ХОЗЛ (хронічне обструктивне захворювання легень).

Виписати рецепт на ліки за іншими направленнями сімейний лікар може лише на підставі призначення відповідного лікаря-фахівця.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні