Неділя, 29 Вересня, 2024
ГоловнаНовиниЧастині ВПО доведеться повернути державі гроші: кому це загрожує

Частині ВПО доведеться повернути державі гроші: кому це загрожує

Этот материал также доступен на русском языке
У деяких випадках внутрішньо переміщені особи вимагатимуть повернути нараховані виплати на проживання. Кому це потрібно зробити?

Частина внутрішньо переміщених осіб, які отримували державні виплати на проживання, мають повернути ці гроші. Це стосується тих ВПО, кому соціальну допомогу було виплачено помилково.

Раніше ми розповідали, на яку допомогу мають право переселенці.

Йдеться про допомогу у розмірі 2000 гривень на місяць на дорослу людину та 3000 гривень на дитину чи особу з інвалідністю.

На такі виплати мають право переселенці, які перемістилися із зони активних чи можливих бойових дій, а також тимчасово окупованих територій.

З 1 березня 2024 року умови отримання таких виплат змінили — щоби гроші нарахували, потрібно відповідати певним критеріям. Якщо ж людина цим критеріям не відповідає, але виплати помилково нарахували, гроші доведеться повернути.

У яких випадках допомогу доведеться повернути

Державна допомога на проживання для ВПО не призначається у разі першого звернення за такими виплатами, якщо протягом трьох місяців перед зверненням або під час отримання виплат член сім’ї здійснив:

  • операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти (або банківських металів) у розмірі від 100 тисяч гривень (крім валюти, одержаної від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних та/або освітніх послуг);
  • купівлю майна на загальну суму, що перевищує 100 тисяч гривень;
  • має депозит у 25-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (станом на червень 2024 року та 73 тисячі гривень).

Потрібно також пам’ятати, що якщо один із цих критеріїв порушив один член сім’ї, виплат позбавлять усіх.

Яким чином доведеться повернути гроші у разі помилкових виплат

Відповідно до Порядку надання допомоги на проживання ВПО, переселенці повинні протягом 14 днів з дня виникнення змін, що впливають на отримання допомоги, повинні повідомити про це органи соціального захисту.

Якщо людина цього не зробила та їй нарахували гроші, орган соцзахисту після виявлення цього факту протягом 30 робочих днів повідомляє одержувачу про необхідність повернути гроші. Якщо отримувач допомоги не поверне гроші добровільно, стягнення буде в судовому порядку.

Джерело: OBOZ.UA

Вас також можуть зацікавити новини:

Частина українців залишаться без пенсій у липні: кому їх не виплатять

Пенсіонер VS Пенсійний фонд: чий бік ухвалив Верховний суд у справі про реформу 2017 року (відео)

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні