Споживач

«Сади перемоги»: українцям пропонують вирощувати продукти на доступних ділянках через очікувану нестачу їжі під час війни

Кампанія реалізується Міністерством розвитку громад та територій та Міністерством аграрної політики й продовольства спільно з проєктом міжнародної технічної допомоги «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що впроваджується Alinea International за фінансової підтримки уряду Канади, йдеться на сторінці ініціативи у Facebook.

«Через війну, яку розпочала Росія проти України, у 2022 році ми можемо недоотримати близько 42% щорічного врожаю зернових і зернобобових; 53% врожаю гречки; 68% врожаю помідорів; 36% врожаю картоплі, 46% врожаю цибулі; 38% врожаю моркви; 45% врожаю огірків, 32% врожаю капусти; 35% врожаю буряків та багатьох інших культур, що вирощувалися на наших територіях», – зазначають ініціатори.

На практиці це означає, що третина українців матимуть проблеми в отриманні достатньої кількості харчових продуктів, що є реальною загрозою, яка потребує швидкої та дієвої відповіді.

Ініціатори закликають усіх українців засадити кожний можливий клаптик у своєму домогосподарстві, на балконі чи біля будинку, а місцеві громади – мобілізувати зусилля та використати для вирощування продовольства усі доступні земельні ресурси, включаючи пустирі, задні двори, парки та галявини.

Своєю чергою бізнес та міжнародних партнерів закликають допомогти українцям насінням, добривами, новітніми технологіями вирощування, пальним та технікою для обробки землі, обладнанням для переробки та зберігання продуктів.

Організатори мають намір надавати консультаційну підтримку громадам та домогосподарствам як організувати «сади перемоги», як ефективно вирощувати, зберігати та переробляти вирощену продукцію, а також активно заохочувати кожного громадянина приєднатися до вирощування їжі вдома.

Ця ініціатива має історичні аналоги

Так, у Канаді, яка фінансує нинішній проєкт, спочатку ще під час Першої світової війни було організовано акцію «Сад у кожний будинок»: домовласників заохочували займатися садівництвом та утриманням курей. В результаті по всій країні до 1944 року було висаджено близько 209,2 тисячі «садів перемоги». Зокрема, 1944 року в рамках цієї ініціативи там було вирощено 57 тисяч тонн овочів.

У США протягом усього Другої світової війни майже третина всіх вирощених овочів походила з «садів перемоги». Зазначається, що у травні 1943 року у США було засаджено 18 мільйонів таких ділянок, зокрема 12 мільйонів у містах.

 

 

Новое на сайте

  • Новини

Чимало українців залишаться без виплат: чому “тисячу Зеленського” зможуть отримати не всі

Незважаючи на обіцянки, не всі українці матимуть змогу отримати нову грошову допомогу від президента.

22/11/2024 21:53
  • Новини

Як зміниться пенсійний вік в Україні у 2025 році: що буде з пенсіями

У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.

22/11/2024 20:48
  • Статті

Біотуалет або компостний туалет: що краще для заміського будинку

Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…

22/11/2024 20:24
  • Новини

Уряд ухвалив важливе рішення щодо виплат сім’ям захисників: що змінилося

Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.

22/11/2024 19:57
  • Новини

Аномальна погода у грудні: синоптики зробили несподіваний прогноз

Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.

22/11/2024 19:08
  • Новини

Деякі пенсіонери отримають у грудні доплату: сума виплати залежить від розміру пенсії

Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.

22/11/2024 17:25