Читачка запитує: «Я – інвалід 2-ї групи. Чоловік та син померли. З близьких людей – лише дорослий онук, але він зараз на війні. Чи може він оформити постійний догляд за мною?»
Трапляються ситуації, коли один член сім’ї доглядає за хворим батьком або матір’ю, а інший – не допомагає нічим, за життя майже ніколи не спілкувався. Проте після смерті рідних претендує на спадщину. Що робити?
До редакції звернулася Людмила з Одеської області. Вона запитує, як скасувати договір купівлі-продажу квартири, який було укладено за згодою сторін? Також читачка уточнює, чи може сам нотаріус скасувати запис про реєстрацію цієї угоди.
Спадщина охоплює не лише майнові права, але й обов’язки щодо боргів та зобов’язань померлого. Однак в Україні деякі активи не підлягають спадкуванню та не переходять до спадкоємців.
Останнім часом, як наслідок воєнних дій у країні, побільшало українців, які отримали інвалідність. Вони цікавляться про свої права та допомогу, чи мають після оформлення інвалідності право на адресну допомогу. Правозахисник надає роз'яснення.
Члени сімей полонених, заручників та зниклих безвісти за особливих обставин мають право на грошове забезпечення захисників. Хто саме із членів сімей захисників може отримати виплату і як це зробити?
Бувають ситуації, коли в заповіті виявлено описку або неправильне написання слів. Такі неточності унеможливлюють прийняття спадщини. Як бути спадкоємцю?
Ситуації з боргами з комунальних платежів, що раптово утворилися, все частіше починають турбувати українців, особливо тих, хто регулярно і сумлінно вносить плату за отримані послуги.
У відповідь на численні запитання щодо мобілізації чоловіків віком 50-60 років, Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) надали чітке роз'яснення.
З 19 червня 2023 року всі питання, пов'язані зі спадщиною, потрібно знову вирішувати протягом шести місяців, як було до війни, а не десяти місяців. Але як бути, якщо немає заповіту, хто може претендувати на спадщину?
Право на земельну частку (пай) мають колишні члени колективних сільськогосподарських підприємств (кооперативів, акціонерних товариств, у тому числі створених на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств).