Вночі ворог атакував південь країни ракетами та дронами: є пошкодження та поранені – зведення Генштабу

Нічний авіаудар по Україні 6 листопада

У ніч на 6 листопада ворог вдарив по Одесі ймовірно ракетами “Онікс” та “Іскандер-М”. Потрапляння є в центрі міста та по законсервованій промисловій будівлі. Про це повідомили Сили оборони “Південь”.

Вибуховою хвилею пошкоджено кілька багатоповерхових житлових будинків, Художній музей в історичній частині міста, віднесений до спадщини ЮНЕСКО.

За даними військових, атака ударних дронів типу Shahed-131/136 була інтенсивною та щільною і спрямована по припортовій інфраструктурі Одеси. 15 дронів знищено силами ППО.

Унаслідок атаки пошкоджено складські приміщення, розвантажувальну спецтехніку, автомобілі із зерном. Пожежу вже ліквідовано.

П’ятеро жителів Одеси дістали поранення та госпіталізовані.

Водночас ворог спрямував протирадіолокаційну ракету Х-31П по Херсону. Вона пошкодила 5-поверховий житловий будинок. Інформації про постраждалих немає.

Ракету Х-59, випущену по Миколаївщині, знищено силами ППО.

Оперативне зведення Генштабу на 6 листопада 2023 року

За даними Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби відбулося 53 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 70 авіаційних ударів, здійснив 76 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Також, російська федерація вчергове атакувала Україну, застосувавши 2 керовані авіаційні ракети Х-59, балістичну ракету “Іскандер-М”, протикорабельну ракету “Онікс”, 2 керовані ракети Х-31 та 22 ударні БпЛА типу “Shahed-136/131”. Удари були завдані по припортовій інфраструктурі Одеської області та об’єктах цивільної інфраструктури міста Херсон. Протиповітряною обороною знищено дві ракети Х-59 та 15 ударних БпЛА. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали багатоповерховий будинок, портова інфраструктура, автомобільний транспорт та інша цивільна інфраструктура.

Авіаційних ударів зазнали: Синьківка, Іванівка Харківської області; Надія, Серебрянське лісництво Луганської області; Терни, Кліщіївка, Ласточкине, Новокалинове, Спірне, Веселе, Олександропіль, Авдіївка, Очеретине, Мар’їнка, Новомихайлівка, Старомайорське Донецької області; Роботине Запорізької області; Республіканець, Львове, Тягинка Херсонської області.

Під артилерійським вогнем опинилися понад 90 населених пунктів Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської,  Херсонської та Миколаївської областей.

В зоні відповідальності ОСУВ “Північ” на Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка залишається без суттєвих змін.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних районах, проводить активну диверсійну діяльність з метою недопущення перекидання наших військ на загрозливі напрямки, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень  вздовж державного кордону в бєлгородській області.

В зоні відповідальності ОСУВ “Хортиця” на Куп’янському напрямку ворог вів безуспішні штурмові дії в районах населених пунктів Синьківка, Петропавлівка, Іванівка Харківської області, де наші захисники відбили близько 10 атак противника.

На Лиманському напрямку противник наступальних (штурмових) дій не вів.

На Бахмутському напрямку окупанти намагалися відновити втрачене положення в районах Кліщіївки та Андріївки, де наші захисники відбили 5 атак противника. Також противник вів безуспішні штурмові дії поблизу Богданівки, Хромового та Південного Донецької області, де українські воїни відбили ще 5 атак противника. В свою чергу, Сили оборони продовжують штурмові дії південніше Бахмута, завдають ворогу втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах.

В зоні відповідальності ОСУВ “Таврія” на Авдіївському напрямку ворог, за підтримки авіації, не полишає спроб оточити Авдіївку. Наші воїни стійко тримають оборону, завдають ворогу значних втрат. Так, Сили оборони відбили близько 10 атак загарбників в районах населених пунктів Степове, Авдіївка, Сєверне, Первомайське Донецької області.

На Мар’їнському напрямку ворог вів безуспішні штурмові дії в районі Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області. Тут українські воїни відбили понад 20 атак ворога. 

На Шахтарському та Запорізькому напрямках окупанти вели штурмові дії північно-західніше Вербового, Роботиного, північніше Нестерянки та П’ятихаток Запорізької області. Успіху не мали.

Водночас, Сили оборони України продовжують наступальну операцію на Мелітопольському напрямку, завдають окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії фронту. 

В зоні відповідальності ОСУВ “Одеса” на Херсонському напрямку Сили оборони ведуть контрбатарейну боротьбу, наносять вогневе ураження по тилах противника. 

Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала 10 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника. Також силами та засобами протиповітряної оборони України знищено 4 розвідувальних БпЛА ворога.

Підрозділи ракетних військ уразили 3 артилерійських засоби та 5 районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника.

Новое на сайте

  • Новини

Епоха зрілості: чому знаменитості 60+ витісняють молодих колег на червоних доріжках

Ще кілька років тому головними зірками червоних доріжок були юні дівчата, нові обличчя з Tik-Tok…

30.05.2026
  • Новини

Магнітні бурі 31 травня: який рівень сонячної активності планується

Фахівці оновили прогноз геомагнітної активності та попередили про чергові коливання магнітного поля Землі. Розповідаємо, чого…

30.05.2026
  • Новини

Чому не варто тримати смартфон розрядженим: він не лише перестане працювати

Багато хто звик тримати непотрібний смартфон у шухляді та не заряджати його. Експерти з мобільних…

30.05.2026
  • Новини

Маєте стаж 42–45 років: дізнайтесь, якою буде ваша пенсія з 1 червня

Стаж має вирішальне значення для нарахування пенсії. Фахівці детально роз'яснили, на який рівень забезпечення можуть…

30.05.2026
  • Новини

Розкрита ще одна схема обману пенсіонерів: що робити в таких випадках, а чого не варто

Зловмисник зі стажем, що має шість судимостей за крадіжки, розбій та злочини, виманив гроші у…

30.05.2026
  • Новини

Півонії простоять вдвічі довше, якщо це зробити: порада флориста

Ви помиляєтесь, якщо вважаєте, що швидке опадання пелюсток є природним процесом. Флористи стверджують: проблема криється…

30.05.2026