Ще зарано робити прогнози щодо температури влітку 2025 року. Але вже можна говорити про зростання ризику виникнення пожеж навесні і влітку. Про це розповіла кандидатка географічних наук, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту НАН України Віра Балабух, передає «Главком».
«Пожежна небезпека – так, може бути вищою. І навесні, і влітку. Бо вже зараз є певні передумови для утворення пожежонебезпечного періоду», – сказала вона.
За словами Віри Балабух, спостерігається невтішна тенденція – пересихають водойми, зникають малі річки, а великі – стають маловодними. Меншає кількість боліт, які живлять водойми. А відсутність снігового покриву взимку дає підстави не очікувати наповнення водойм від його танення навесні. Фахівці називають це гідрологічною посухою: поступово знижується рівень підземних вод.
«Знижується рівень підземних вод, зникає вода у колодязях. І це стосується не тільки південних, але вже й північних регіонів України, навіть Полісся, яке ще недавно було зоною з надлишковою вологою», – пояснила експертка.
Забезпечення водними ресурсами, зокрема, чистою питною водою, стає проблемою.
«Подивіться лише, як ускладнюється забезпечення питною водою на півдні України – та ж Миколаївська або Херсонська область… Там проблеми не лише з наявністю питної води, але й з її якістю”, – пояснює Віра Балабух.
Висока температура повітря може вбити на 50% більше людей у Європі до кінця століття, пише УНІАН. За статистикою, 8 тисяч людей помиратимуть щороку через спеку. Вчені переконують, що ця цифра постійно зростатиме і може досягти показника 80 тисяч смертей, пов’язаних з температурою, на рік.
Проте Україна не належить до переліку країн, де такі прогнози найбільш реальні. Потерпатимуть від спеки насамперед у південній Європі, зокрема, у Швейцарії, Австрії, частині південної Німеччини та Польщі.
Читайте також:
Щоб герань (пеларгонія) радувала око своїм яскравим цвітінням і здоровим листям, необхідно приділяти увагу її…
2 февраля будет холоднее, чем в субботу. В западной части страны ночью без осадков, днём…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Стрітення Господнє - одне з дванадцяти найголовніших церковних свят. З ним пов'язана історія одного старозавітного…
Деменція — це серйозна проблема для старіючого населення. Однак неврологи знають кілька простих, але незвичних…
Біляші — це не просто смачна їжа, а й частина кулінарної культури, що нагадує про…