Користь різних видів квасолі
Цей вид бобових містить пектин, жири, вуглеводи і клітковину. Він багатий на залізо, йод, мідь, цинк і фтор, а також на кальцій, калій, фосфор, магній. У квасолі також є вітаміни А, В, C, К, PP, Е.
Раніше ми розповідали, як приготувати оригінальну страву з квасолі.
Водночас існує певна різниця. Наприклад, вітаміну C найбільше в білих зернах. У рябих, смугастих і червоних його трохи менше. Тому найкраще впливають на підтримку імунітету саме білі види. Вони також найбагатші на вміст заліза.
Зате червона і чорна квасоля багата білком. Його майже стільки, як у м’ясі. При чому, чим темніше забарвлення, тим більша кількість протеїну. Білок квасолі засвоюється швидко і майже повністю. Тому страви з неї дуже ситні. Їх особливо полюбляють вегетаріанці, а також люди, які дотримуються посту.
Оскільки квасоля містить сірку, то вона дбає про чисту шкіру, а також допомагає лікувати запалення та ревматизм. Також ця рослина не затримує вологу, а має легкий сечогінний ефект.
Стоматологи відзначають антибактеріальні властивості квасолі, які позитивно впливають на здоров’я ротової порожнини. А структура бобів зменшує ризик утворення зубного нальоту та зубного каменю.
Чорна квасоля також корисна для здоров’я очей та гостроти зору.
Лікарі відзначають позитивний вплив вживання квасолі на зміцнення серцевого м’яза, на стабілізацію рівня цукру в крові, а також на попередження розвитку ожиріння печінки. Також квасолею легко контролювати апетит та швидко тамувати голод без вживання м’яса чи риби.
Що приготувати з квасолі?
Структура і смак готової квасолі різних видів також різниться. Біла і смугаста квасоля м’якша та ніжніша. Червона – більш щільна, навіть після тривалого приготування. Часом господині зважають на колір, коли обирають квасолю для різних страв. Адже цей продукт також може мати і декоративну функцію.
Зерна усієї квасолі можуть добре зберігатися у прохолодному сухому приміщенні. Це робить їх відмінним продуктом для формування запасів. Проте готувати такий продукт потрібно досить довго. Тому плануйте такі страви завчасно. Бажано попередньо квасолю замочити у чистій холодній воді. Найкраще звечора залити квасолю водою у співвідношенні 1:3. Протягом ночі зерна втягнуть вологу, набухнуть. Таким чином вони і приготуються швидше, і стануть легшими для перетравлення.
Один-два рази на тиждень – така частота вживання квасолі цілком достатня. Не варто включати цей продукт у щоденний раціон, адже у великій кількості він досить складний для травлення.
Квасолеве рагу з картоплею – рецепт
Цей рецепт є пісною варіацією традиційної тушкованої картоплі з м’ясом. Він не потребує чіткого дотримання грамування. Кількість продуктів можете додавати на свій смак.
Попередньо замочену квасолю (краще червону, але підійде будь-яка) відваріть до готовності. Квасолевим відваром залийте очищену та порізану кубиками картоплю. За потреби, додайте невелику кількість води і варіть до готовності. Тим часом приготуйте засмажку з цибулі та моркви на невеликій кількості олії, додайте трохи томатного соусу або пасти. Коли картопля буде готова, додайте до неї варену квасолю та засмажку. Посоліть, додайте чорного меленого перцю та лавровий лист. Протушкуйте все разом кілька хвилин. Перед подачею рагу можна посипати свіжою зеленню: кропом та петрушкою.
Читайте також: