Коли у складі сплаву, з якого виготовлений змішувач, є залізо, то уникнути оранжево-бурих плям не вдасться. Адже під дією води та кисню утворюється рудий наліт – це оксид металу. Якість води також має велике значення. З часом шар іржі стає товстішим, а площа, яку він займає, більшою.
Читайте також: Насипте дві столові ложки цього звичайного засобу в унітаз – і результат вас просто здивує
Відмити це без спеціальних засобі здається неможливим. Але існують прості бюджетні способи, які примусять ванну знову блищати.
Сода
Щедро посипте содою забруднені іржею ділянки. Перед цим їх можна зволожити, щоб речовина трималася та контактувала краще. Залишіть соду працювати на одну годину. Потім добре протріть жорсткою стороною поролонової губки.
Для особливо сильних забруднень рекомендується змішати соду кухонну з кальцинованою у рівних пропорціях. Губку для чищення слід змочувати в оцті.
Нашатирний спирт
Перед початком роботи надягніть захисну маску та гумові рукавички. Якщо у ванні є вікно – відкрийте його. У посудині змішайте 100 мл нашатирю і 50 мл перекису водню. Змоченою серветкою в розчині протріть покриті іржею ділянки. На складніших місцях зволожену серветку можна залишити на 15 хвилин. Потім вимийте ванну чистою водою.
Оцет
Дві столові ложки солі розчиніть у 100 мл оцту. Нагрійте суміш на вогні до 65°. Поролоновою губкою протирайте цим розчином забруднені місця. Залишіть їх змоченими на 20 хвилин і змийте водою.
Читайте також:Більше ніяких жовтих плям і розводів: навіть найстаріша ванна виглядатиме, як нова
Лимонна кислота
Три столові ложки лимонної кислоти додайте в посудину з 500 мл теплої води. Цей розчин дуже ефективний для боротьби з іржею. Рясно змочіть ним проблемні місця та залиште на 30 хвилин. Потім потріть і змийте водою.