Отже, які продукти слід виключити зі свого раціону людям похилого віку.
Як не дивно, але сік грейпфрута має особливості, що суттєво відрізняють його від соку інших цитрусових. Вся справа у його здатності негативно впливати на дію ліків. Якщо ви приймаєте заспокійливі препарати, ліки від безсоння, а також гіпертонії, то не вживайте грейпфрут. Американська рада з проблем старіння рекомендує обирати апельсини, журавлину та томати – ці продукти в помірних кількостях будуть корисні та забезпечать організм вітамінами.
Солодкі газовані напої, підсолоджений компот, магазинний сік з доданим цукром не принесуть користі, а навпаки – зашкодять. Акцент на напоях поставили тому, що часто люди контролюють тверду їжу, що вживається, але забувають, що чимало як корисних, так і шкідливих речовин організм отримує під час пиття. Дослідження показують, що регулярне вживання штучно підсолоджених газованих напоїв може підвищити ризик серцевих нападів та інсульту.
За словами дієтологині Ненсі Фаррелл Аллен, надлишок цукру може чинити навантаження на підшлункову залозу і печінку, призвести до підвищення рівня цукру у крові та підвищити ризик жирової хвороби печінки. Для людей старшого віку це особливо небезпечно. Тому пам’ятайте, що цукор міститься не тільки в десертах, а й у хлібі, соусах, йогурті, енергетичних батончиках, у кашах швидкого приготування і сухих сніданках.
Недоварені яйця, м’ясо з кров’ю, суші з сирою рибою не підходять для харчування людей похилого віку. Навіть якщо в молоді роки такі продукти легко перетравлюються організмом, тепер вони можуть спричинити серйозні отруєння.
Багато натрію та штучних добавок – це причина, через яку людям похилого віку слід відмовитися від м’ясних делікатесів. М’ясо краще споживати у вигляді варених, тушкованих страв або тих, що запікалися.
Кофеїн може посилювати безсоння, прискорювати серцебиття, а також стимулювати певну тривожність. Тому людям похилого віку слід контролювати його кількість. Слід пам’ятати, що крім кави кофеїн міститься в різних видах чаю, деяких газованих напоях, шоколаді і навіть у деяких ліках, зокрема знеболювальних. Енергетики у вигляді напоїв також мають у своєму складі багато кофеїну, тому вони протипоказані старшим людям.
Рівень холестерину дуже залежить від харчової культури людини. Смажені страви його значно підвищують. А щ вони часто містять багато трансжирів, не корисних для організму загалом. Звідси – хвороби серця, діабет і навіть онкологічні захворювання. Також смажені продукти дуже калорійні, що призводить до збільшення ваги та ожиріння.
Сіль або натрій затримує в організмі багато води. Це провокує набряки, підвищення артеріального тиску, ризик серцевих захворювань, інсульту та захворювань нирок. Тому людям похилого віку слід менше солити страви. Хорошим лайфхаком буде прибрати сільничку зі столу, щоб не було спокуси щось досолити.
Така їжа може викликати понад 30 різних захворювань, серед яких хвороби серця, рак і тривожні стани. Вчені поділяють усю їжу на 3 категорії: необроблена або мінімально оброблена, оброблена і ультраоброблена. До першої, найбільш корисної категорії, належать фрукти, овочі, яйця, молоко, м’ясо. Оброблена їжа поєднує ці продукти. Наприклад, хліб, виготовлений із пшеничного борошна, води, солі та дріжджів, вважають обробленим продуктом. Але коли до нього додають емульгатори, барвники або консерванти, хліб стає ультраобробленим продуктом. Пластівці, тістечка, чіпси – лідери серед ультраоброблених продуктів.
Вас також можуть зацікавити новини:
5 листопада був основним днем голосування на 60-х виборах президента США. На пост глави держави…
Оголошено про надання продуктової допомоги. Встигніть отримати свій продуктовий набір.
6 листопада в Україні відзначається День визволення Києва від німецько-фашистських загарбників, Міжнародний день запобігання експлуатації…
Це печиво ви готуватимете з приводу і без. Неймовірно смачне, ароматне та ніжне. Але найголовніше,…
Дехто має звичку обов’язково прати придбаний одяг перед першим використанням. Хтось не робить цього взагалі…
Незабаром настануть морози, і це означає, що зараз саме час встигнути провести важливий захід у…