Четвер, 12 Грудня, 2024
ГоловнаНовиниПенсії під питанням: що буде з виплатами без міжнародної допомоги та до...

Пенсії під питанням: що буде з виплатами без міжнародної допомоги та до чого готують пенсіонерів

Этот материал также доступен на русском языке
Багатьох українців, які сьогодні отримують пенсії, цікавить питання, що буде із виплатами після припинення міжнародної допомоги. Адже це рано чи пізно має статися.

Відповідь на це запитання дала перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак в ексклюзивному інтерв’ю «На пенсії» нашому експерту Сергію Коробкіну.

Повний текст інтерв’ю можете прочитати тут.

«По-справжньому, завдяки нашим військовим, не лише зберігається незалежність країни та відбувається захист кожного з нас, а й у тому числі суттєво збільшуються надходження до Пенсійного фонду за рахунок сплати ЄСВ за їхніми зарплатами. Але це системний ефект. Ми розуміємо, що коли відбудеться демобілізація, цей ефект буде нівельований», – зазначила Марчак.

Дарина Марчак наголосила на тому, що основним аспектом фіскальної стійкості Пенсійного фонду є кількість платників внесків — людей, які зараз працюють та роблять внески, а також рівень зарплат, з яких ці внески сплачуються. Це дуже важливо.

Зараз кількість працюючих практично дорівнює кількості пенсіонерів — майже один до одного.

Згідно зі стандартами Міжнародної організації праці, пенсіонер має отримувати щонайменше 40% від своєї зарплати. Коли на одного працюючого припадає один пенсіонер, це означає, що кожен платник податків має забезпечити ці 40% у вигляді внесків до Пенсійного фонду чи державного бюджету. Звичайно, цих надходжень недостатньо, і Пенсійний фонд у будь-якому випадку отримує дотації з державного бюджету, який також страждає від значного дефіциту.

Нині фінансування державного бюджету та соціальних видатків значною мірою здійснюється за рахунок міжнародних партнерів. Проте, варто пам’ятати, що платники податків все одно є основним джерелом доходів для бюджету.

«Коли закінчиться війна, відбудеться демобілізація, і ми сподіваємось, що потреба у фінансуванні сектора безпеки та оборони скоротиться. Ці кошти можна буде перерозподілити інші потреби, зокрема соціальні виплати. Проте загальна кількість платників податків у нашій країні не зміниться. Для поліпшення пенсійного забезпечення у майбутньому необхідно, по-перше, збільшити кількість платників податків, розширивши базу оподаткування і пояснивши людям, чому їм важливо ставати учасниками пенсійної системи. По-друге, слід підвищувати середній розмір внеску (не ставку, саме розмір) з допомогою детінізації зарплат. По-третє, необхідно заохочувати людей до формування власних пенсійних накопичень, окрім надій на державні виплати та солідарну пенсію», – підсумувала Дарина Марчак.

Вас також можуть зацікавити новини:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні