Середа, 22 Березня, 2023
ГоловнаНовиниВід чого залежить розмір пенсії та як його збільшити: у Пенсійному фонді...

Від чого залежить розмір пенсії та як його збільшити: у Пенсійному фонді поділилися важливою інформацією

Этот материал также доступен на русском языке
При призначенні пенсії важливим є не лише стаж, а й те, яку заробітну плату отримував пенсіонер, саме вона впливатиме на розмір майбутньої пенсійної виплати.

Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” при обчисленні пенсії враховується заробіток людини за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.

Заробітна плата за цей період обчислюється за даними реєстру застрахованих осіб.

Довідка про заробіток за будь-які 60 календарних місяців роботи поспіль до 1 липня 2000 року обов’язково надається до органу Пенсійного фонду України у разі, якщо людина після 1 липня 2000 року отримала менше ніж п’ять років страхового стажу.

В інших випадках довідка про заробітну плату надається за бажанням людини. Наприклад, якщо під час роботи до липня 2000 року людина мала високооплачувану роботу. Якщо у цей період була робота за сумісництвом, доцільно надавати довідки про заробіток з усіх місць роботи.

Довідка про заробітну плату видається підприємством, установою або організацією, де працювала людина, яка звертається за пенсією, на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену зарплату.

Читайте також: Страховий стаж для пенсії та навчання у вузі – які періоди не будуть враховані.

Нове на сайті