Понеділок, 4 Липня, 2022
ГоловнаПенсійна справаУ Пенсійному фонді розповіли, чи можна оформити пенсію мешканцю окупованої території

У Пенсійному фонді розповіли, чи можна оформити пенсію мешканцю окупованої території

Этот материал также доступен на русском языке
Жителям окупованої території пенсія за віком призначається так само, як і мешканцям території вільної України. Щоправда, майбутні пенсіонери із цих населених пунктів дещо обмежені у способах подання документів.

Про це розповіли у Facebook-акаунті Пенсійного фонду України, відповідаючи на це питання.

“Підкажіть, як оформити пенсію за віком людям на окупованих територіях? Це єдине джерело доходу у людей. Виїхати з території можливості не мають” , – запитала ПФУ одна з громадянок, у якої, очевидно, родичі пенсійного віку проживають на окупованій території.

У Пенсійному фонді відповіли, що пенсія віком оформляється громадянам автоматично. Але для цього у ПФУ мають бути всі дані про стаж роботи майбутнього пенсіонера. Усі дані з 2004 року перебувають у електронному реєстрі застрахованих осіб (РЗВ). А ось відомості про страховий стаж, отриманий до 2004 року, переважно лише у паперовому вигляді. Вони мають бути оцифровані та занесені до особистої пенсійної справи майбутнього пенсіонера. Проте роботодавець досі міг цього зробити. Відтак у такому разі майбутній пенсіонер буде змушений зробити це сам.

“Якщо стажу в РСО недостатньо, то пенсію буде призначено за заявою, яку можна подати через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України”, – пишуть у відповіді ПФУ.

Там також надають повний список документів, які потрібно подати в електронному вигляді, запевнивши їх електронним підписом. Про те, де і як можна придбати КЕП (кваліфікований електронний підпис), можна дізнатися на порталі Пенсійного фонду. Ця процедура, до речі, триває кілька секунд. Отже, до заяви про призначення пенсії слід додаватись скан-копії наступних документів:

  • паспорти;
  • ідентифікаційний код;
  • документів про страховий стаж (трудової книжки, диплома про очне навчання, військовий квиток та ін.);
  • довідки про заробітну плату за 60 місяців поспіль. Такі 60 місяців безперервного стажу обираються у період до 30.06.2000 року. Цю довідку подавати не обов’язково, а лише за бажанням працівника, якщо він вважає, що в той період часу у нього була дуже висока зарплата, яка може позитивно вплинути на нарахування йому пенсії;
  • реквізитів банківського рахунку (якщо обрано спосіб виплати через банк). Ці реквізити у формі довідки слід взяти у самому банку та потім відсканувати її, щоб долучити до заяви на пенсію.
  • фотографію для пенсійного посвідчення

При цьому в трудовій книжці слід відсканувати всі заповнені сторінки, а також можливі довідки про виправлення, якщо вони були. Щоб відсканувати документи, зовсім не обов’язково бігати містом у пошуках сканера. Досить зробити якісні фото потрібних документів смартфоном при нормальному денному освітленні. Тоді якість фото буде нормальною, і їх можна буде надсилати.
З поданням документів краще поквапитися

Якщо заява про призначення пенсії буде подана протягом трьох місяців з дати досягнення пенсійного віку, то вам призначать виплати з дати вашого 60-річчя. Якщо подати заяву після трьох місяців, то пенсію призначать тільки з дати подання заяви.

Нове на сайті