«Мені 82 роки. Маю 36 років стажу і статус «діти війни». У квітні минулого року мені додали 500 гривень. У січні цього року додали ще 400 гривень. Є і надбавка «дітям війни » – 64 гривні. Але я знаю, що з 1 квітня минулого року у осіб, яким понад 80 років, пенсія мусить бути не нижчою від 2600 гривень. У мене зараз пенсія становить 3249 гривень. Якщо відняти зазначені надбавки (3249 – 500 – 400 – 64 = 2285), то виходить менше, ніж 2600 гривень. Тобто в цьому разі підвищення не було. Не було і індексації з 1 березня. Прошу по можливості роз’яснити ситуацію.
Лідія Гармаш, м. Миргород, Полтавська обл.»
Пенсіонери, яким понад 80 років, справді стали з 1 квітня минулого року отримувати надбавку до пенсії в розмірі 500 гривень. Це було передбачено Постановою Кабінету Міністрів №251 від 1 квітня 2020 року*. У тому ж документі сказано про те, що загальний розмір пенсії з усіма надбавками у таких людей не може бути меншим, ніж 2600 гривень. У вас пенсія з надбавками вища за цю суму, тому відповідний пункт зазначеної постанови на вас не поширюється.
Що стосується індексації, то причин може бути кілька. Про них краще поцікавитися безпосередньо в Пенсійному фонді, де є повна інформація про розрахунок вашої пенсії. Приклади, чому пенсію не проіндексували, ми наводили. Можемо припустити, що ви потрапили до тієї категорії громадян, яким пенсію в березні перерахували, але фактично вона не збільшилася. В результаті індексації на певну суму міг збільшитися основний розмір пенсії, але рівно на таку ж суму зменшився розмір доплати до мінімальної пенсії.
Спробуємо показати більш наочно на грубому прикладі. Суми умовні, оскільки точних даних ми не знаємо. Але суть прояснимо. Припустімо, що основний розмір вашої пенсії становить 2000 гривень (за формулою: стаж, помножений на зарплату). При цьому мінімальний розмір пенсії за віком у вашому випадку становить з 1 січня 2400 гривень (це стосується жінок, яким понад 65 років, при стажі не менше 30 років). Тобто до основного розміру пенсії вам ще встановлюється зверху 400 гривень, щоб пенсія була не нижчою за 2400 гривень. І вже зверху до цього мінімального розміру встановлюються:
Після індексації основний розмір пенсії зріс, наприклад, умовно на 200 гривень і склав 2200 гривень. Але це все одно менше, ніж 2400 гривень. Таким чином, з 1 березня до основного розміру пенсії стали доплачувати не 400 гривень, а всього 200 гривень, а загальний розмір пенсії з усіма надбавками залишився колишнім.
* «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році».
Сергій Коробкін, незалежний консультант
Піжама – домашній одяг для сну та відпочинку, який характеризується комфортом носіння та м'якістю тканини.…
Після переходу на новоюліанський календар дата Дня святого Миколая змінилася. Православна церква України з минулого…
Чи буде в суботу тепло, чи готуватись до дощів і снігу? Що кажуть синоптики.
Чи буде геомагнітна активність підвищена цього вікенду? Які прогнози роблять експерти?
Подбайте, щоб виноград легко переніс зиму і порадував вас хорошим урожаєм наступного року.
Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.