Ключові тези:
Раніше ми розповідали, кому держава доплачуватиме майже 2600 гривень щомісячно.
Скаржником у справі є Едуард Дудкевич, який перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Справу розглядав Другий сенат Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження. Доповідачем у справі виступив суддя Олег Первомайський, який виклав зміст скарги та аргументи заявника, пише Судово-юридична газета.
Предметом оскарження є пункт 8 розділу «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік». Цією нормою передбачено, що у 2023 році порядок, умови та строки застосування низки норм пенсійного законодавства визначає Кабінет Міністрів України. Зокрема, це стосується положень законів про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та про пенсійне забезпечення військовослужбовців.
У березні 2023 року Пенсійний фонд здійснив перерахунок пенсії заявника на підставі постанови Кабінету Міністрів № 168 від 24 лютого 2023 року. При цьому застосували коефіцієнт індексації 1,197, але розмір підвищення обмежили сумою 1500 гривень.
Едуард Дудкевич не погодився з таким підходом і звернувся до суду. Він наполягав, що індексація має бути нарахована у повному обсязі, без обмеження у 1500 гривень та без урахування максимального розміру пенсії, із перерахунком уже виплачених сум. Також заявник просив врахувати доплату, передбачену постановою уряду № 713 від 14 липня 2021 року.
Чернівецький окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову.
Апеляційний суд залишив рішення без змін.
Верховний Суд відмовив у відкритті касаційного провадження.
Після цього військовий пенсіонер звернувся з конституційною скаргою до Конституційного Суду України.
На думку заявника, оспорювані положення закону порушують його право на соціальний захист, оскільки фактично звужують можливість належного перерахунку та індексації пенсії, призначеної військовослужбовцям.
Під час підготовки справи суддя-доповідач направив запити до низки наукових установ та органів державної влади для отримання правових позицій і наукових висновків. Після вивчення матеріалів Конституційний Суд перейшов до закритої частини пленарного засідання. Рішення у справі буде ухвалене пізніше.
Читайте також:
Змінити спосіб отримання пенсії в Україні тепер можна дистанційно. У Пенсійному фонді пояснили, як подати…
В останні роки в Україні рак шкіри залишається однією з найчастіших онкологічних проблем. У 2023…
Чи буде магнітна буря в неділю. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Сіль під час прання — не пережиток минулого, а дієвий спосіб покращити його ефективність. Як…
Дружини та діти учасників бойових дій мають право отримувати деякі послуги безоплатно. Про що йдеться.
Хочете отримати великий урожай кабачків? Підготуйтеся заздалегідь і оберіть правильний сорт.