Ключові тези:
Внутрішньо переміщені особи в Україні мають право на щомісячну державну допомогу, однак вона не є безумовною. У разі зміни обставин або зростання добробуту родини виплати можуть бути припинені.
Розповідаємо про причини припинення допомоги переселенцям, з посиланням на відповідну постанову Кабінету Міністрів України.
Раніше ми розповідали, які послуги пенсіонери можуть отримати безоплатно.
Фінансова допомога для ВПО призначається строком на 6 місяців із можливістю автоматичного продовження. Виплати нараховують одному з членів родини, який представляє сім’ю.
Розмір щомісячної допомоги становить:
Водночас держава застосовує майнові та соціальні критерії. Якщо сукупний фінансовий стан родини перевищує визначені межі, право на допомогу може бути втрачено.
Виплати припиняють у разі повернення переселенців до покинутого місця проживання або виїзду за кордон. Допомогу також скасовують, якщо під час її отримання особа перебувала за межами України понад 30 днів поспіль або 60 днів сумарно.
Серед інших підстав для припинення виплат:
Окремо наголошується: якщо в родині є кілька працездатних безробітних, лише один з них може отримувати допомогу без працевлаштування. Інші мають або влаштуватися на роботу, або стати на облік у центрі зайнятості.
Таким чином, навіть разова велика покупка чи фінансова операція одного з членів родини може стати підставою для повного припинення виплат для всієї сім’ї ВПО.
Читайте також:
У різних містах України люди виходять на мітинги через новий Цивільний кодекс. Одні говорять про…
Українців попереджають про чергову цинічну схему аферистів, орієнтовану на найвразливішу категорію громадян. У мережі та…
Швидке розряджання мобільного телефона — одна з найпоширеніших скарг користувачів вже за кілька місяців після…
У неділю, 24 травня, метеозалежні українці можуть дихати спокійно — суттєвих коливань магнітного поля планети…
З настанням літнього сезону на українців традиційно чекає зміна цін на базові продукти харчування. Початок…
У 2026 році громадяни, які накопичили 35 або 37 років офіційного стажу, мають абсолютне право…