Ключові тези:
- Українці, які тимчасово не проживають у житлі, можуть призупинити нарахування за окремі комунальні послуги.
- Пільга не стосується теплопостачання та платежів за утримання будинку, які нараховуються незалежно від проживання.
Частина українців можуть призупинити нарахування за житлово-комунальні послуги.
Про це розповіла юристка адвокатського бюро “Івана Хомича” Олена Воронкова в коментарі “РБК-Україна”.
Раніше ми розповідали, що до отримувачів субсидій і пільг прийдуть з перевірками: кого це стосується.
Йдеться про українців, які тимчасово не проживають у житлі — наприклад, виїхали за кордон. Втім, для “блокування” нарахувань потрібно надати документальне підтвердження не проживання у житлі, яке потрібно надати постачальнику послугу разом із заявою з проханням призупинити нарахування.
“Якщо подати довідку постачальнику послуг, що вас немає в житлі, то нарахування за тими послугами, які обчислюються не за лічильниками, можуть зупинити”, — зазначила Воронкова.
Не платити можна лише за деякі послуги при відсутності лічильників:
- воду;
- газ;
- світло.
Відповідно до “Про житлово-комунальні послуги” передбачає, що право на неоплату стосується всіх комунальних послуг, крім теплопостачання, якщо їх не використовували понад 30 днів і це підтверджено документально.
Якщо лічильники є, щоб не сплачувати за фактично неспожиті послуги, потрібно просто подавати нульові показання.
Водночас, як наголошує адвокатка, за частину житлово-комунальних послуг доведеться платити навіть, якщо ви не проживаєте в житлі. Це:
- квартплата;
- прибирання прибудинкової території;
- централізоване теплопостачання.
Як наголошує Воронкова, відповідно до Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, право на неоплату стосується всіх комунальних послуг, крім теплопостачання, якщо їх не використовували понад 30 днів і це підтверджено документально.
Вас також можуть зацікавити новини:









