Ключові тези:
- Уряд прогнозує поступове зменшення відключень світла після запуску нових енергетичних потужностей.
- Юлія Свириденко заявила, що робота над оптимізацією споживання та підключенням когенераційних установок триває.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко заслухала оновлені дані про стан енергосистеми та окреслила, коли українці можуть відчути менше відключень.
Вона зазначила, що тримає під контролем перегляд списку критичної інфраструктури. За її словами, місцева влада має забезпечити реальну економію електроенергії, адже це впливає на навантаження на мережу і графіки вимкнень.
Раніше ми розповідали, що кількість біженців з України знову зросла.
Коли запустять когенераційні установки?
Уряд працює над тим, щоб увести в роботу когенераційні установки, які здатні виробляти та електрику, і тепло. Вони дають змогу економити паливо й давати більше енергії при тих самих витратах.
Рішення щодо їх підключення вже ухвалені, і після запуску таких об’єктів дефіцит у мережі може зменшитися.
Свириденко підкреслила, що робота цих установок дозволить частково вирівняти баланс, особливо в пікові години.
Крім того, прем’єрка доручила міністерствам та обласним адміністраціям забезпечити резервні джерела електроенергії — там, де відключення можуть бути найтривалішими.
Який зараз стан української енергомережі?
Енергетики попереджають, що до кінця тижня відключення триватимуть за трьома чергами. У більшості областей світло можуть вимикати до 12 годин на добу.
Причина — російські удари по інфраструктурі, зокрема, в Одеській і Полтавській областях.
Читайте також:









