Новини

Знищено головний склад ліків у Києві — чи загрожує Україні дефіцит медикаментів

Ключові тези:

  • Внаслідок російського удару по складу «Оптіма-фарм» у Києві знищено близько 20% місячного запасу медикаментів країни.
  • Компанія тимчасово зупинила доставлення ліків до столиці, але планує відновити постачання протягом тижня.
  • Експерти прогнозують короткочасні перебої, однак дефіциту на ринку не очікується.

Внаслідок російського удару 25 жовтня по Києву повністю знищено центральний склад фармацевтичного дистриб’ютора «Оптіма-фарм». На сьогодні це один із двох найбільших постачальників ліків в Україні. 

Розповідаємо, чи потрібно турбуватися через можливу відсутність ліків з посиланням на матеріал LB.ua.

Раніше ми повідомляли,  як самостійно подолати панічну атаку.

У Києві знищено 20% місячного запасу ліків країни

За оцінками дистриб’ютора, 25 жовтня в Києві згоріло медикаментів на 100 млн доларів, що становить близько 20% місячного запасу ліків по країні. Разом з продукцією знищені офісні приміщення, обладнання та інформаційні бази, де зберігалися дані про логістику та поставки.

Після атаки компанія призупинила доставку ліків до столиці та області, проте планує відновити роботу протягом тижня. Частину потреб міста тимчасово покривають регіональні склади.

Попри руйнування, дефіциту медикаментів не прогнозується. 

Як зазначають експерти, ситуацію допоможуть стабілізувати значні залишки продукції та потужності іншого великого дистриб’ютора — компанії «БаДМ», яка разом із «Оптіма-фарм» контролює близько 85% українського ринку.

Що буде з постачанням ліків після удару по “Оптіма-фарм”

Втрати у 100 млн доларів стали одними з найбільших збитків українського бізнесу від початку повномасштабної війни. Наразі невідомо, чи був склад застрахований: раніше страхові компанії часто відмовляли у виплатах, посилаючись на воєнні ризики.

Крім того, на компанію чинить тиск штраф Антимонопольного комітету у розмірі 2,4 млрд грн за узгодження цін із конкурентом.

Якщо санкцію не скасують, це створить додаткове фінансове навантаження на дистриб’ютора.

Попри масштабні втрати, «Оптіма-фарм» має достатні фінансові резерви. За підсумками 2024 року її чистий прибуток перевищив 3,6 млрд грн, що дає змогу компенсувати збитки без критичних наслідків для ринку.

Фінансовий директор компанії Артем Супрун у коментарі LB.ua запевнив, що пацієнти без ліків не залишаться. 

На запитання, чи потрібно українцям робити запаси медикаментів, він відповів, що такої необхідності немає.

Читайте також:

Новое на сайте

  • Новини

Погода в Україні на середу, 29 жовтня

Місцями можливі пориви вітру до 15–20 м/с на заході та в гірських районах — слід…

28/10/2025 23:23
  • Новини

Магнітні бурі на середу, 29 жовтня 2025 року: магнітну бурю продовжили на 3 день

Дуже важливо у дні з магнітними бурями та напередодні приділяти особливу увагу здоров'ю

28/10/2025 22:28
  • Статті

Чи можна молитися за домашніх тварин

Смерть домашнього вихованця - важке випробування для сім'ї. Хочеться помолитися, щоб полегшало, але чи можна…

28/10/2025 21:36
  • Новини

Гороскоп здоров’я на листопад 2025: поради зірок для міцного імунітету

Листопад – місяць турботи про себе. Осінь вступає у свої права, і наш організм потребує…

28/10/2025 19:44
  • Новини

Чи повинні переселенці повідомляти Пенсійний фонд про своє працевлаштування

Пенсійний фонд України нагадав: переселенці, які отримують допомогу на проживання, мають повідомити про будь-які зміни,…

28/10/2025 18:59
  • Новини

Кому потрібно повторно зареєструвати квартиру: роз’яснюємо правила

Внесення даних до електронного реєстру допоможе уникнути проблем під час продажу чи успадкування житла.

28/10/2025 17:59