Ключові тези:
-
Деякі речі потрібно прати щотижня, навіть якщо вони виглядають чистими.
-
Постіль швидко накопичує піт, мікроби й шерсть – періть раз на тиждень.
-
Рушники, білизна та килимки – головні носії вологи й бактерій.
-
Не забувайте щотижня протирати ручки, пульти та стільниці.
Чимало речей потрібно прати щотижня, навіть якщо вони не брудні й не пахнуть. Проте не всі знають, які саме речі потребують такого очищення.
Як розповіла експертка з прання Елізабет Шилдс виданню Southern Living, річ у тому, що саме в цих речах можуть швидко розмножуватися шкідливі бактерії.
Раніше ми розповідали, як прати капсулами – багато хто припускається серйозної помилки.
Простирадла та наволочки
Як наголошує Шилдс, середньостатистична людина проводить у ліжку приблизно третину свого життя. І постільна білизна не може довго залишатися чистою
Навіть якщо ви приймаєте душ перед сном, ваше тіло все одно виділяє піт, який вбирається в постіль. Так само вона швидко брудниться, якщо ви їсте в ліжку чи спите з тваринами.
У зв’язку з цим, щоб дотримуватися необхідної гігієни, постіль слід прати раз на тиждень.
Рушники для ванної та кухні
Рушники у ванній і на кухні вбирають вологу і часто залишаються вологими в задушливому приміщенні або висять на гачку.
Саме завдяки щотижневу пранню ви позбудетеся неприємного запаху вогкості, а також попередите розвиток шкідливих бактерій у сприятливому для них середовищі.
Шилдс наголошує, що прати рушники потрібно окремо від одягу.
Килимки біля дверей
Килимки біля дверей – це місце розмноження бактерій, оскільки це своєрідна перша лінія захисту між вулицею і вашим будинком, яка забирає зі взуття пил і бруд. Якщо не прати килимки регулярно, бруд і бактерії поширюватимуться будинком.
Спідня білизна
Експертка з прання наголошує, що прання спідньої білизни в жодному разі не можна відкладати на потім.
“Ви міняєте спідню білизну щодня, отже, до кінця тижня у вас мінімум сім брудних комплектів. Якщо дати цій купі залежатися, ви створюєте ідеальні умови для зростання бактерій, що спричиняють неприємний запах, а також грибка”, – наголошує Шилдс.
Окрім цього, експертка з прання радить не забувати й про прибирання. Вона наголошує, що важливою частиною щотижневої гігієни є протирання поверхонь, яких торкаються найчастіше: ручок дверей, пультів, стільниць, вимикачів. Це допомагає запобігти поширенню мікробів.
Вас також можуть зацікавити новини: