Яблуня і груша відносяться до насіння культур. Вони мають спільні шкідники, які пошкоджують квітки. Однак груша страждає від них менше, тому що вона цвіте раніше за яблуні, і шкідники не встигають сильно їй нашкодити.
Раніше ми розповідали, чому слива не дає врожаю: поширені причини та що з цим робити.
Урожай на яблуні часто відсутній через весняні заморозки, тоді як у груші він зберігається завдяки багатоквітковим суцвіттям. Кожна квіткова брунька яблуні, розпускаючись, утворює суцвіття з п’яти-шести квіток, а в груші їх буває в 2-3 рази більше.
Багатоквітковість створює резерв для зав’язування плодів навіть за несприятливих погодних умов. До того ж у груші цвітіння відбувається не одночасно (спочатку розкриваються нижні квітки). Частина зав’язі осипається в період природного червневого опадіння, залишаючи для остаточного розвитку по 2-3 плоди.
Крім цього, груша має ще одну позитивну якість – саморегуляція плодоношення. Одні гілки дають урожай, інші відпочивають. Наступного року вони міняються місцями, завдяки чому виключається періодичність плодоношення, властива багатьом сортам яблуні.