Субота, 26 Липня, 2025
ГоловнаДачаЯблуня проти груші: що посадити для більшого врожаю

Яблуня проти груші: що посадити для більшого врожаю

Этот материал также доступен на русском языке
Яблуня і груша мають багато спільного, але різниця у врожайності між ними помітна. Дізнайтеся, які дерева частіше радують стабільним урожаєм навіть за несприятливих умов.

Яблуня і груша відносяться до насіння культур. Вони мають спільні шкідники, які пошкоджують квітки. Однак груша страждає від них менше, тому що вона цвіте раніше за яблуні, і шкідники не встигають сильно їй нашкодити.

Раніше ми розповідали, чому слива не дає врожаю: поширені причини та що з цим робити.

Урожай на яблуні часто відсутній через весняні заморозки, тоді як у груші він зберігається завдяки багатоквітковим суцвіттям. Кожна квіткова брунька яблуні, розпускаючись, утворює суцвіття з п’яти-шести квіток, а в груші їх буває в 2-3 рази більше.

Багатоквітковість створює резерв для зав’язування плодів навіть за несприятливих погодних умов. До того ж у груші цвітіння відбувається не одночасно (спочатку розкриваються нижні квітки). Частина зав’язі осипається в період природного червневого опадіння, залишаючи для остаточного розвитку по 2-3 плоди.

Крім цього, груша має ще одну позитивну якість – саморегуляція плодоношення. Одні гілки дають урожай, інші відпочивають. Наступного року вони міняються місцями, завдяки чому виключається періодичність плодоношення, властива багатьом сортам яблуні.

Ще одним важливим чинником, який впливає на врожайність груші, є її краща стійкість до посухи в порівнянні з яблунею. Це особливо важливо в умовах кліматичних змін, коли періоди засухи стають все частішими. Груша має глибшу кореневу систему, що дозволяє їй ефективніше використовувати вологу з глибших шарів ґрунту. В результаті плоди груші формуються більш стабільно навіть у посушливі роки, що підвищує її врожайність і якість плодів.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні