Ключові тези:
Повністю списати борги за комуналку не можна, але можна зменшити.
Для цього слід подати заяву до постачальника послуг з певним переліком документів.
Борги за окремі комунальні послуги списати не можна.
Борги можна також списати за терміном давності або якщо житло зруйноване.
Чимало людей під час воєнного стану не мають фінансової можливості оплачувати житлово-комунальні послуги. Таким чином накопичуються борги. Розповідаємо, чи можна їх списати.
Як розповіла адвокатка адвокатського бюро “Івана Хомича” Олена Воронкова, повністю списати борги за комуналку не можна. Втім, їх можна дещо зменшити.
Раніше ми розповідали, кому зі споживачів газу потрібно оновити дані особового рахунку.
За словами адвокатки, можна не сплачувати заборгованість за деякі комунальні послуги, яка виникла в період, коли людина, приміром, перебувала за кордоном понад 30 днів. Така можливість передбачена пунктом шостим частини першої статті 7 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”. Це можливо за наявності підтверджувальних документів про перебування особи за кордоном.
Втім, навіть за умови не проживання у житлі протягом певного часу платити все одно доведеться за:
Для списання боргів за комуналку потрібно написати відповідну заяву в довільній формі до постачальників комунальних послуг – у заяві потрібно прописати прохання перерахувати суму нарахованих коштів, у зв’язку з тим, що людини не було вдома і вона ними не користувалася.
До заяви потрібно додати:
підтверджувальні документи документи, що людина справді не перебувала за місцем прописки (копія закордонного паспорта з відміткою про виїзд, довідка ВПО тощо);
Заяву у двох примірниках з рештою документів потрібно віднести на рецепцію компанії-постачальника комунальних послуг, віддати до канцелярії або подати через приймальне вікно та обов’язково прослідкувати, щоб на другому примірнику документу поставили відмітку про те, що його прийнято.
Також документи можна відправити “Укрпоштою” цінним листом з описом вкладення.
Можна також списати борги за житло, яке було зруйноване чи значно пошкоджене, у результаті чого у ньому не можна проживати. Для цього також потрібно написати заяву в компанії-постачальники комунальних послуг і надати копію акта, що підтверджує факт руйнування житла, або довідки з поліції.
Кошти можуть списати й за терміном давності стягнення, який становить три роки. Тобто якщо особа накопичила борги у 2021 році, а постачальник подав на нею до суду лише у 2025 році, суд спише борги за 2021 і 2022 роки за терміном давності.
Джерело: УНІАН
Читайте також:
Бажаєте здивувати близьких ароматною закускою? Ці помідори по-корейськи готуються без варіння і вже за ніч…
З 2024 року виплати ветеранам приурочені не до 9 травня, а до Дня Незалежності –…
Українці, які мають 34 роки страхового стажу, можуть вийти на пенсію у 60 років. При…
Магнітні бурі – це періоди, коли багато людей відчувають погіршення самопочуття, виникають проблеми зі здоров'ям.…
Пенсійний фонд вимагає нову заяву, без якої виплати можуть зупинити. Що це за документ і…
У серпні внутрішньо переміщених осіб чекають не лише нові види соціальної підтримки, а й ретельні…