Ключові тези:
Раніше ми розповідали, що потрібно знати пенсіонерам, які продовжують працювати у 2025 році.
За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області, розмір пенсійних виплат в Україні визначається індивідуально — залежно від тривалості страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачувалися внески.
«Пенсіонер після призначення пенсії має право отримувати її та продовжувати працювати, навіть на тій же посаді (крім пенсіонерів, які отримують пенсію за вислугу років)», – пояснюють у ГУ ПФУ у Чернівецькій області.
У відомстві додають, що:
Як повідомив експерт з пенсійних питань Сергій Коробкін, з 2018 року заяву на перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам писати необов’язково. Якщо право на перерахунок є, то він робиться автоматично, без заяви пенсіонера, з 1 квітня.
«Припустімо, людина пішла на пенсію в серпні 2023 року і продовжує працювати. У квітні 2025 року вона ще не набула права на перерахунок пенсії, бо два роки не минуло. Щоб не чекати наступної черги у квітні 2026 року, коли перерахунок зроблять автоматично, така людина може самостійно подати заяву на перерахунок в серпні 2025 року – рівно через два роки після призначення пенсії. Тоді вона прискорить свій перерахунок і не втратить якусь частинку заробленої пенсії», – зауважує експерт.
Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», кожен пенсіонер зобов’язаний повідомляти Пенсійний фонд про зміни в працевлаштуванні. Якщо працевлаштування не було вчасно задекларовано, після його виявлення Пенсійний фонд переглядає розмір виплат. У разі переплати пенсіонер має повернути надлишкові кошти:
«Задля уникнення непорозумінь щодо розмірів пенсій переконливо рекомендуємо тим, хто має намір вийти на роботу, невідкладно інформувати органи Пенсійного фонду», – закликають у ПФУ.
Повідомити про працевлаштування можна одним із двох способів:
Окрема увага у ПФУ до пенсіонерів, які зареєстровані як фізичні особи–підприємці (ФОП). Навіть якщо така особа фактично не веде бізнес і не має доходу, вона все одно вважається працюючим пенсіонером, поки офіційно не припинить підприємницьку діяльність.
Таким чином, відсутність прибутку не означає, що пенсіонер належить до категорії «непрацюючих». Тому, якщо діяльність не ведеться — варто якнайшвидше внести зміни до ЄДР, щоб уникнути непорозумінь із Пенсійним фондом.
Читайте також:
Щоб платити тільки за той газ, який ви реально використали, не забувайте щомісяця передавати показання…
Станом на 1 липня 2025 року середній розмір призначеної пенсійної виплати в Україні становить 6 410…
Спека чи зливи? Чого очікувати українцям у суботу та неділю? Синоптики зробили детальний прогноз.
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Складно уявити собі житло, в якому немає такого необхідного пристрою, як бойлер. У зв'язку з…
Катарівка – це важливий агротехнічний прийом, який стимулює розвиток глибоких коренів винограду і знижує ризики…