Ключові тези:
- Військова служба після 60 — наразі законна: українці пенсійного віку можуть добровільно укладати контракти із ЗСУ за наявності здоров’я та згоди командування.
- Повернення із запасу та армія для студентів: закон також дозволяє повторний облік колишніх військових та запроваджує обов’язкову військову підготовку у вузах з 2025 року.
Україна розширює можливості військової служби: закон дозволяє укладання контрактів із пенсіонерами
Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє українцям віком понад 60 років добровільно вступати на військову службу.
Тепер громадяни, які досягли граничного віку перебування в армії, матимуть змогу укладати контракт із Збройними силами України, якщо мають належний стан здоров’я та заручилися згодою командира частини.
Законопроект підтримали 306 народних депутатів. Нововведення також відкриває можливість повторного взяття на військовий облік осіб, звільнених у запас за віком, але які виявили бажання повернутися на службу.
Добровольці зможуть обіймати посади від пересічного до офіцерського складу. Головною умовою для старших офіцерів є звільнення з армії не раніше 1 січня 2015 року та узгодження кандидатури Генштабом ЗСУ.
Контракти укладаються строком на один рік із можливістю продовження. Передбачено також двомісячний випробувальний термін.
Додамо, що додатково з 1 вересня 2025 року запроваджується базова військова підготовка в університетах. Вона стане обов’язковою для студентів другого курсу, включатиме як теоретичні заняття у вишах, так і практичне навчання у навчальних центрах ЗСУ.
«Повернення до обов’язкової підготовки обумовлено нестачею офіцерів запасу медичної служби, які можуть бути залучені до виконання завдань у період воєнного стану. Забезпечення достатньої кількості спеціально підготовлених військово-медичних кадрів є ключовим фактором у зниженні втрат особового складу, зниженні рівня летальності та інвалідності, а також скороченні термінів відновлення боєздатності поранених військовослужбовців», – пояснили в МОЗ України.
Вас також можуть зацікавити новини: