Середа, 16 Липня, 2025
ГоловнаДачаЯк виростити великий і соковитий гарбуз: головні секрети городників

Як виростити великий і соковитий гарбуз: головні секрети городників

Этот материал также доступен на русском языке
Щоб виростити гарбуз, який не загниє і дасть великий плід, достатньо кількох ефективних прийомів. Розповідаємо, що потрібно зробити.

Короткі тези:

  • Щоб гарбуз постійно отримував вологу, поруч із кущем ставлять відро з водою та мотузку, закопану в землю.

  • Великі плоди слід класти на плитку або пластик не на дерево, щоб уникнути загнивання.

  • На рослині залишають 2–3 зав’язі, батіг прищипують, бічні пагони видаляють, батоги присипають сумішшю.

  • Полив – раз на 7–10 днів теплою водою; у серпні нові зав’язі видаляють, а перед збором урожаю поливи припиняють.

Городники, які хочуть виростити особливо великі плоди гарбуза, ставлять поруч із рослиною відро з водою, у нього опускають один кінець мотузки, а інший розміщують кільцем навколо куща та засипають землею. У результаті рослина отримує воду хоч і потроху, але постійно.

Раніше ми розповідали, чи варто обривати вуса у гарбузових: розвінчуємо популярні міфи.

Великий гарбуз краще укладати, щоб не загнивав, на кахельну плитку, шматок товстого пластику, але не на дощечку чи фанеру, бо деревина під час дощів намокає.

На кожній рослині залишають дві-три зав’язі, а сам батіг-стебло прищипують вище третього листка над останнім плодом. Зайві бічні пагони треба видалити. Батоги намагайтеся не перекладати з місця на місце, їх краще пришпилити на відстані 50-60 сантиметрів від стебла і присипати поживною сумішшю, для утворення додаткових коренів.

Поливати гарбузи слід рясно, але не часто приблизно раз на 7–10 днів, орієнтуючись на погоду. Особливо важливо це робити у період активного росту плодів. Вода має бути теплою не холоднішою за 20 градусів. Після поливу ґрунт варто розпушити, щоб забезпечити кореням доступ до повітря. Підживлення також відіграє значну роль: один-два рази на місяць можна полити кущі розчином органіки або мінеральних добрив. Щоб гарбуз не втратив форму й не тріснув, його час від часу обережно повертають на інший бік.

У серпні варто видалити нові зав’язі, щоб рослина спрямувала сили на наливання вже наявних плодів. А за 2–3 тижні до збору врожаю поливи потрібно повністю припинити.

Читайте також:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні