Ключові тези
Українці, чиї будинки були пошкоджені внаслідок війни, можуть одержати до 500 тисяч гривень за державною програмою «е-відновлення».
Проте значна частина заявників одержує відмову. Головна причина – відсутність офіційної реєстрації права власності на нерухомість.
Програма вимагає стандартного пакету документів: довідка про відсутність судимості, згоду співвласників (якщо вони є), підтвердження наявності пільг та, що особливо важливо, документи, що підтверджують право власності. Якщо квартира чи будинок не зареєстровані у Державному реєстрі прав, отримати компенсацію неможливо.
Найчастіша ситуація — житло було приватизовано чи куплено до 2013 року, а власник не вніс дані до Реєстру. Після 2013 року реєстрація відбувається автоматично, але до цього лише з ініціативи власника. А якщо папери втрачені, відновлення може тривати багато часу.
Крім того, не зможуть отримати компенсацію особи, засуджені за злочини проти нацбезпеки, мешканці окупованих територій та зони активних бойових дій. Також відмовлять тим, хто розпочав ремонт до подання заяви та оформлення всіх документів.
Щоб не втратити шансу на фінансову допомогу, необхідно якнайшвидше перевірити статус нерухомості та, за необхідності, зареєструвати права власності в офіційному реєстрі через ЦНАП.
Читайте також:
Цей інноваційний продукт стане незамінним помічником у будівництві різноманітних споруд – від приватних навісів і…
16 липня очікується спека на півдні та сході, грози та зливи на заході.
Інформація про магнітні бурі важлива, оскільки вони можуть спричинити збої в роботі супутників, GPS, незначні…
Цей рецепт варто взяти на озброєння всім, хто стежить за їжею. Мінімум зусиль — і…
У липні 1972 року, всього за 100 кілометрів від Полтави, Радянський Союз провів секретний підземний…
Догляд за тілом та шкірою у літньому віці вимагає делікатності та уваги. Чому важливо не…