Ключові тези:
- Мінсоцполітики скасує особливі умови для спецпенсій, адже порівнювати умови та ризики праці тепер і 10–20 років тому некоректно, заявила міністерка Оксана Жолнович.
- Соціальна нерівність серед пенсіонерів зменшується: після останньої індексації кількість осіб, які отримують менше 3 000 грн, суттєво скоротилася — з понад 2 мільйонів до 398 тисяч.
Раніше ми розповідали, що частині пенсіонерів потрібно подати спеціальну заяву до Пенсійного фонду.
За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, міністерство ініціює скасування прив’язки спеціальних пенсій до зростання заробітної плати працівників, які нині обіймають аналогічні посади, пише РБК-Україна. Усі пенсії, включно зі спецпенсіями, будуть оновлюватися відповідно до рівня інфляції.
Оксана Жолнович розкритикувала нинішній підхід, за яким деякі пенсіонери мають право на повний перерахунок виплат, прив’язаний до сучасної зарплати, яку отримує працівник тієї самої професії. Не можна порівнювати умови праці й обов’язки фахівців сьогодні та 10–15 років тому.
«Тому що все одно обсяг задач на кожній посаді змінюється. Ризики змінюються. Беремо ДСНС. Так, навіть ДСНС 20 років назад і тепер — це ж різні виклики. Беремо кадрових військових. 20 років назад — це максимум марширування по плацу. А сьогодні — це коли люди з окопів не вилізають”, – пояснила міністерка.
За статистикою, в Україні кожен п’ятий пенсіонер отримує спеціальну пенсію. Після останньої індексації середній розмір пенсії становить 6 341 грн. Водночас близько третини пенсіонерів або 3 млн осіб отримують 3 340 грн на місяць (приблизно $80).
Після індексації кількість пенсіонерів із виплатами нижчими за 3 000 грн суттєво зменшилась — з понад 2 мільйонів до 398 тисяч осіб, або 3,9% від загальної кількості.
Читайте також: