Ключові тези:
Раніше ми розповідали, що закордонний стаж зарахують до пенсії.
Стаття 12 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» регулює питання добровільної участі в системі пенсійного страхування. Вона дозволяє особам, які не підпадають під обов’язкове страхування, добровільно сплачувати внески для отримання пенсії. Укласти договір можна не лише для себе, а й для іншої людини, якщо вона ще не є пенсіонером. Це особливо актуально для дітей, які хочуть підтримати батьків перед пенсійним віком або допомогти їм отримати вищу виплату.
За інформацією Головного управління Пенсійного фонду у Волинській області, докупити страховий стаж можна за періоди, починаючи з 2004 року, коли громадянин не був працевлаштованим чи зареєстрованим фізичною-особою підприємцем. За період до 2004 року купити стаж неможливо.
Також купити стаж неможливо за періоди, коли людина вважалася застрахованою, але не сплачувала внески — наприклад, під час декретної відпустки чи навчання. Також особам, які були застрахованими, але не сплачували єдиний внесок в період дії пільги, не можна докупити стаж за такі періоди.
Є два способи укладання договору добровільної участі у системі загальнообов’язкового пенсійного страхування за батьків:
Онлайн-інструкція для порталу ПФУ:
У 2025 році мінімальний внесок становить 1 760 грн на місяць (це 22% від мінімальної зарплати розміром 8 000 грн). Придбати стаж можна лише за подвійним тарифом – 1 місяць стажу коштує 3 520 грн. Оплату потрібно внести однією сумою протягом 10 днів після укладення договору.
«Якщо договір укладено терміном не менше одного року – внески сплачуються поступово. Щомісячна сума єдиного внеску не може бути меншою від мінімального розміру єдиного внеску (мінімальна сума єдиного внеску складає 1760 грн)», – уточнюють у Головному управлінні ПФУ у Волинській області.
Після оплати стаж автоматично фіксується в системі. Ви зможете перевірити його зарахування в особистому кабінеті Пенсійного фонду — у розділі відображатиметься увесь стаж, включно з придбаним.
За словами пенсійного експерта Сергія Коробкіна, якщо непрацююча людина укладає договір про добровільне страхування або укладають договір про сплату внесків на її користь, наприклад, діти, то потрібно щомісяця самостійно сплачує внески до Пенсійного фонду.
«Таким чином заробляється майбутні стаж. В такому випадку місяць стажу коштує 1760 гривень. Якщо ж пенсія вже на носі, і ви бажаєте докупити стаж за минулий час, то він коштуватиме вдвічі дорожче. Якщо для вчасного призначення пенсії не вистачатиме, наприклад, року стажу, то він коштуватиме вже не 21 тисячу за рік, а 42 тисячі гривень. Тут вже кожен має особисто вирішувати чи воно того варте», – наголошує експерт.
Читайте також:
Іноді пенсіонери отримують пенсію не в тому розмірі, на який розраховували. У Пенсійному фонді України…
У ПриватБанку запустили нововведення, яке значно спрощує процес переказу коштів. Як парцюватиме нова функція -…
Навіть після миття холодильника неприємний запах залишається? Розповідаємо, як його позбітися.
Спека чи зливи? Чого очікувати українцям у суботу та неділю? Синоптики зробили детальний прогноз.
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Щоб отримати щедрий урожай кабачків, важливо знати, коли поливати рослини, чим їх підживлювати та як…