Раніше ми розповідали, що пенсіонери, які вчасно не пройшли ідентифікацію, зможуть повернути свої гроші.
Міністерство соціальної політики планує активно інтегрувати в економічне життя країни осіб, яким раніше пропонували лише догляд і підтримку. За словами Оксани Жолнович, мета такої трансформації соціальних послуг – щоб якомога більше українців залишалися економічно активними, тобто працюючими, максимально довго, пише today.ua.
На заході «Реформа турботи: трансформація соціальних послуг України» говорили про важливість допомагати людям, які заходять в літній вік, зберігати компетенції і набувати нових.
Сьогодні в Україні співвідношення працюючих людей і пенсіонерів складає один до одного.
«Ми створюємо ситуацію, за якою сьогодні на ринку (я викидаю державний сектор і те, що фінансується за бюджетні кошти) працює всього 6 млн людей. Все інше – це в тій чи іншій мірі утриманці. Наскільки це реально бути успішною, багатою, розвиненою країною за такого співставлення?», – говорить Оксана Жолнович.
Держава планує активно сприяти зайнятості людей, а також зменшенню періоду, коли вони не можуть самостійно про себе подбати. За словами міністерки, після 65 років українські жінки мають в середньому 8 років здорового життя, а чоловіки – лише 5. Це той пенсійний період, коли людина ще не залежить постійно від медикаментів і не потребує постійного догляду.
Причинами такої ситуації називають:
Уряд створить мережу кейс-менеджерів у кожній громаді та буде розвивати систему денного догляду замість утримання у стаціонарних закладах. Продовжать також створювати Центри життєстійкості, які Мінсоцполітики бачить багатофункціональними хабами соцпідтримки.
До ринку праці Мінсополітики буде активніше залучати людей, які мають проблеми зі здоров’ям. За словами Оксани Жолнович, у країнах Євросоюзу офіційно працевлаштовані понад 50% людей з інвалідністю, а в Україні – лише 16%.
«Це величезний розрив, який ми повинні подолати. Бо залишати людину надовго без роботи означає втрачати її потенціал і виштовхувати в зону виключення», – зауважила міністерка.
Читайте також:
Обробляли рослини ввечері, а вранці пішов дощ? Не панікуйте: все залежить від типу препарату. Розповідаємо,…
Хочете зробити щось особливе з літньої малини? Приготуйте домашній квас — ароматний, прохолодний і дуже…
Працюєте на пенсії й хочете збільшити свої виплати? Дізнайтеся, хто має право на перерахунок пенсії,…
Частина українців можуть отримати нову грошову допомогу у межах спеціальної програми підтримки. Кому саме надають…
З 1 липня в Україні запроваджено новий стандарт напруги – 230/400 В. Пояснюємо, як це…
В Україні триває державна програма з підтримки громадян, у межах якої можна було отримати тисячу…