Багатьом українцям вдається значно економити на електроенергії завдяки так званим двозонним лічильникам. Втім, частині споживачів, які мають такі лічильники, загрожує втрата 50% знижки.
Раніше ми розповідали, що українцям нарахують додаткову плату за електроенергію: скільки доведеться заплатити у червні.
Вартість електроенергії в Україні для побутових споживачів наразі становить 4,32 грн за кіловат-годину. Такий тариф встановив Кабінет міністрів України 1 червня 2024 року й він діятиме щонайменше до жовтня 2025-го.
Втім, споживачі зі встановленим двозонним лічильником можуть платити вдвічі менше у нічну пору доби. Якщо з 7:00 до 23:00 тариф для них залишається незмінним, то з 23:00 до 7:00 вартість кіловат-години електроенергію становитиме всього 2,16 грн.
Частина споживачів можуть втратити свою знижку на електроенергію, навіть не підозрюючи про це. Річ у тому, що у двозонних лічильниках можуть сідати батарейки. У такому разі прилад перестане нараховувати об’єми споживання за пільговим тарифом – нараховуватиме за звичайним. А споживачам прийдуть платіжки зі значно більшими сумами.
У такому разі комунальники радять негайно звернутися до вашого оператора системи розподілу для заміни батарейки. Після цього пільговий тариф “повернеться”, а у платіжках будуть значно приємніші суми.
Читайте також:
Втратили роботу чи частину доходу — держава компенсує. Як подати заявку на допомогу і які…
Як за пів години приготувати страву, яка замінить повноцінний обід? Поживний хіт для швидкого перекусу.
Європейська зима зі східним характером — хуртовини, лавини й крижані дощі. Прогноз, який здивує українців.
У 2026 році ВПО виділили 72 млрд грн підтримки. Які пільги отримують переселенці: виплати, житло,…
Дзвінок з Viber або Telegram від імені банку — це пастка. Як перевірити підозрілий дзвінок?
Оцифрування трудових книжок дасть можливість захисти дані від втрати, спростити доступ до інформації про стаж…