Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті ПФУ.
Раніше ми розповідали, що в Україні почали по-новому призначати пільги на комуналку: хто тепер залишиться без знижки.
Фахівці Пенсійного фонду стверджують, що найчастіше такі ситуації складаються через подання недостовірних або неточних відомостей заявником. Також трапляються випадки, коли змінилися обставин, які впливають на пільгу, а ПФУ про це не повідомили.
Механізм надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг визначає «Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі», який міститься в постанові Кабінету Міністрів України № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі». Цей документ також регулює стягнення надміру виплачених коштів.
У випадку, коли змінюються обставини, що впливають на надання пільг та їх розмір, таку інформацію слід подати в ПФУ. Йдеться про зміну:
Пільговик має 30 календарних днів, упродовж яких повинен донести цю інформацію до органів Пенсійного фонду України.
За інформацією ПФУ, держава припиняю надання пільг у таких випадках:
Суми, які були виплачені надміру через зловживання з боку пільговика або через неповідомлення ним про зміну згаданих вище обставин, Пенсійний фонд вимагає повернути. Якщо пільговик відмовляється це зробити добровільно, то його чекає примусове стягнення за рішенням суду.
Держава вимагатиме також від членів сімї повернути надміру виплачені кошти, якщо факт смерті пільговика установлено із запізненням. Борг порахують з місяця, що настає за тим, в якому було складено актовий запис про смерть. Така норма діє на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування суми пільг.
Читайте також:
Спека чи зливи? Чого очікувати українцям у суботу та неділю? Синоптики зробили детальний прогноз.
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Складно уявити собі житло, в якому немає такого необхідного пристрою, як бойлер. У зв'язку з…
Катарівка – це важливий агротехнічний прийом, який стимулює розвиток глибоких коренів винограду і знижує ризики…
Втомилися від звичних дерунів? Спробуйте бульбовники – ця страва підкорить вас миттєво!
На дорогах з’явився знак, який викликає питання, а не штрафи. Розповідаємо, чому він важливий і…