Щоб це визначити, потрібно з’ясувати, чи сплачувалися в цей період страхові внески.
Раніше ми розповідали, хто в Україні може вийти на дострокову пенсію за віком: консультують юристи
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами має тривалість 126 календарних днів, із них: 70 днів до пологів та 56 днів після. Роботодавець надає таку відпустку на основі листка тимчасової непрацездатності від лікаря. Декретна відпустка може тривати довше (140 або 180 днів), якщо її продовжено через ускладнені пологи або в разі народження кількох дітей.
Під час декретної відпустки жінка отримує допомогу від Фонду соціального страхування в розмірі 100% середньої заробітної плати. Цей період повністю зараховується до страхового стажу.
Після відпустки в зв’язку з вагітністю та пологами жінка має право на відпустку по догляду за дитиною до трьох років. У цей період заробітна плата не виплачується.
Пенсійний експерт Сергій Коробкін пояснив, як декрет впливає на стаж.
«До стажу зараховується час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною трирічного віку. Це стосується періодів до 2004 року, що передбачено Законом «Про пенсійне забезпечення». Акцент робиться саме на непрацюючих жінках. Якщо у відповідні роки ви офіційно працювали, то стаж зараховується по трудовій книжці, і тоді відомості про дітей не враховуються», – каже Сергій Коробкін.
Якщо жінка офіційно не працювала певний період часу і народила дитину, то час догляду за дитиною може бути врахований до загального стажу на підставі наданого до Пенсійного фонду свідоцтва про народження дитини (але не більше трьох років за кожну дитину).
«Схожий принцип діє і після 2004 року. Але тут головним фактором є сплата страхових внесків. До стажу зарахують або періоди, коли жінка працювала і підприємство за неї сплачувало страхові внески до Пенсійного фонду, або коли жінка отримувала допомогу з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, що також має офіційно відображатися у реєстрі застрахованих осіб», – пояснив експерт.
Читайте також:
Багато українців проводять у вишах по 4-6 років, здобуваючи вищу освіту. Але чи зараховуються ці…
Частина внутрішніх переселенців більше не отримуватимуть державну допомогу на проживання. Кому виплати ВПО скасували і…
Без цього документа пенсіонер може залишитися без пільг. У ПФУ пояснили, як швидко подати заяву…
У розпал літа сонячні опіки — поширене явище. Багато хто намагається швидко зняти біль за…
Через банальні помилки в платіжках кошти можуть не зарахуватися, а ви – отримаєте борг. І…
Навіть найдорожчий смартфон не витримає цих шкідливих звичок. Але більшість власників навіть не підозрюють, що…