Приступаючи до захисту виноградника, відштовхуватися треба від фаз розвитку рослини і самих хвороб. Пропонуємо вам схему обробки виноградаря-любителя Сергія Сидоряки.
Раніше ми розповідали, коли найкраще підрізати виноград.
Ця схема складається зі стандартного блоку обробок і набору препаратів під кожну конкретну ситуацію. Стандартний блок містить у собі п’ять обов’язкових обробок:
+ пагони досягли 30-50 сантиметрів;
+ перед цвітінням;
+ після цвітіння;
+ за 20 днів до знімання врожаю;
+ після знімання врожаю.
Наповнення цих обробок конкретними пестицидами, а також проведення додаткових обробок – завжди ситуативне. Наприклад, у першу обробку виноградар практично ніколи не включає препарати проти оїдіуму, але намагається дати «мідь». Перед цвітінням, як правило, «Ридоміл» або «Курзат М» плюс щось від оїдіуму, плюс інсектицид або інсекто-акарицид (якщо є кліщі). Після цвітіння обов’язковий лише фунгіцид від оїдіуму (від мілдью – за ситуацією) плюс інсектицид. За 20 днів до знімання врожаю – від оїдіуму (два препарати, один з яких обов’язково «Талендо») плюс інсектицид, від мілдью – за ситуацією. Після знімання врожаю – обробка від оїдіуму плюс інсектицид.
Зверніть увагу: у всі обробки обов’язково потрібно додати «Брексіл комбі» або «Брексіл мікс» (що є в наявності) – 30 грамів на 12 літрів води. Все інше – додаткові препарати і обробки (навіть обробку суцвіть (грон) від гнилей) – за ситуацією.
Читайте також:
Ваша квасоля виглядає так, ніби її хтось з’їв? Причина може ховатися просто під ногами.
Не знаєте, що зробити з кабачками? Цей рецепт у клярі – ідеальне рішення на кожен…
Маючи 37 років стажу, ветеран отримує доплату лише за два. Чи не порушує Пенсійний фонд…
Частина українців можуть отримати грошову допомогу від відомого благодійного фонду. Яким критеріям потрібно відповідати та…
В Україні планують уніфікувати підходи до індексації пенсій — усі виплати будуть переглядатися за єдиним…
Іноді рахунки за електроенергію можуть шокувати. Але не завжди причина – у споживанні. Можливо, винен…