В Україні почастішали випадки підробки іноземної валюти, зокрема американських доларів. За даними Національного банку, у 2024 році кількість вилучених підроблених банкнот майже досягла рівня 2021 року, після відносного затишшя у 2022–2023 роках.
Абсолютним лідером серед підробок стала банкнота номіналом $100 – на неї припало 90% від загальної кількості фальшивих доларів. Друге місце зайняла купюра $50 – 9% підробок.
Не залишилися поза увагою і євро: на підроблені євро припало 7% від усіх виявлених фальшивок. Найчастіше підроблялися банкноти номіналом 200, 100 та 50 євро, на які припало 35%, 25% та 21% відповідно.
НБУ застерігає: основний ризик отримання фальшивок пов’язаний із неофіційними каналами обміну валют – операціями “з рук”, через інтернет та інші сумнівні джерела. У регуляторі наголошують: обмінювати валюту слід лише у ліцензованих пунктах, які мають дозвіл Національного банку України.
Підробляли й національну валюту. 2024 року на мільйон справжніх гривень припадало 5,1 фальшивої – це більше, ніж торік.
Найчастіше шахраї підробляли банкноти старого зразка, випущені до 2015 року. Серед них лідирує 500-гривнева купюра – на неї припало 78% загальної кількості підробок. Далі йдуть 200 грн (18%), а на номінали, що залишилися, – від 1 до 1 000 грн – припала сумарно всього 4%.
Читайте також:
В Україні ввели важливе нововведення щодо оплати газу. Що заявили в "Нафтогазі".
Ваша квасоля виглядає так, ніби її хтось з’їв? Причина може ховатися просто під ногами.
Не знаєте, що зробити з кабачками? Цей рецепт у клярі – ідеальне рішення на кожен…
Маючи 37 років стажу, ветеран отримує доплату лише за два. Чи не порушує Пенсійний фонд…
Частина українців можуть отримати грошову допомогу від відомого благодійного фонду. Яким критеріям потрібно відповідати та…
В Україні планують уніфікувати підходи до індексації пенсій — усі виплати будуть переглядатися за єдиним…