Неділя, 25 Травня, 2025
ГоловнаГрошіВ Україні почали частіше підробляти долари: які банкноти особливо небезпечні

В Україні почали частіше підробляти долари: які банкноти особливо небезпечні

Этот материал также доступен на русском языке
Фальшивомонетники змінили тактику: тепер у ході не лише підроблені гривні, а й долари з євро Найчастіше шахраї підробляють найпопулярніші купюри.

В Україні почастішали випадки підробки іноземної валюти, зокрема американських доларів. За даними Національного банку, у 2024 році кількість вилучених підроблених банкнот майже досягла рівня 2021 року, після відносного затишшя у 2022–2023 роках.

Що підробляють найчастіше

Абсолютним лідером серед підробок стала банкнота номіналом $100 – на неї припало 90% від загальної кількості фальшивих доларів. Друге місце зайняла купюра $50 – 9% підробок.

Не залишилися поза увагою і євро: на підроблені євро припало 7% від усіх виявлених фальшивок. Найчастіше підроблялися банкноти номіналом 200, 100 та 50 євро, на які припало 35%, 25% та 21% відповідно.

Як уникнути фальшивок

НБУ застерігає: основний ризик отримання фальшивок пов’язаний із неофіційними каналами обміну валют – операціями “з рук”, через інтернет та інші сумнівні джерела. У регуляторі наголошують: обмінювати валюту слід лише у ліцензованих пунктах, які мають дозвіл Національного банку України.

Які гривні популярні у фальшивомонетників

Підробляли й національну валюту. 2024 року на мільйон справжніх гривень припадало 5,1 фальшивої – це більше, ніж торік.

Найчастіше шахраї підробляли банкноти старого зразка, випущені до 2015 року. Серед них лідирує 500-гривнева купюра – на неї припало 78% загальної кількості підробок. Далі йдуть 200 грн (18%), а на номінали, що залишилися, – від 1 до 1 000 грн – припала сумарно всього 4%.

Читайте також:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні