Відомо, що українці можуть обміняти такі копійки, і цей процес продовжуватиметься до закінчення військового стану та протягом ще 3-х місяців після його припинення.
Обміняти їх можна або безкоштовно, або на інші монети всіх номіналів, що знаходяться в обігу, в сумах, кратних 10 копійкам.
Де можна обміняти копійки
Кількість місць, де можна обміняти копійки, досить обмежена. Це:
- Дніпро: вул. Воскресенська, 13;
- Київ: Контрактова площа, 2а;
- Львів: вул. Коперника, 4;
- Одеса: вул. Рішельєвська, 8;
- Харків: Театральна пл., 1;
- Хмельницький: вул. Володимирська, 91.
Ще “ряд відділень уповноважених банків”, зокрема Ощадбанк; ПриватБанк;
Райффайзен Банк та ПУМБ бере участь у цьому процесі.
Які монети виводяться і чому
Йдуть у минуле відразу кілька номіналів копійок, і всі вони випущені до 2003 року. Це, зокрема:
1 копійка;
2 копійки;
5 копійок;
25 копійок.
Метою цієї акції є підвищення захисту та якості грошей та спрощення готівкових розрахунків.
“Вони вже довго вилучаються з обігу. Їх не приймають під час готівкових розрахунків за товари та послуги”, – наголосили у Нацбанку.
50 копійок в Україні теж йдуть у минуле
Нацбанк більше не планує випускати 50 копійок – очікується, що наступний тираж монет цього номіналу викарбують під назвою “кроки”. Голова НБУ Андрій Пишний розповів, що парламент уже отримав пропозиції про перейменування копійок на кроки і процес уже майже необоротний.
“50 копійок ми повинні будемо ще деякий час докарбовувати. Їх у обігу приблизно на рівні півтора мільярда. І ми хочемо, щоб наступний тираж, який ми повинні будемо викарбувати, вже був викарбуваний не копійками, а кроками”, – наголошується в повідомленні глави.
Раніше ми розповідали про історії богатьох пам’ятних монет у нашій рубриці “відомі люди на монетах”.
Читайте також: В Україні скасовують монети номіналом 50 копійок: чим їх замінять.