21 травня в Україні відзначають Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку. Був заснований ООН задля підкреслення багатства культур світу, їхньої важливості задля як засобом для більш повноцінного інтелектуального, емоційного, морального та духовного життя, а також важливої ролі міжкультурного діалогу для досягнення миру та сталого розвитку.
Окрім цього, 21 травня святкують Міжнародний день чаю. Був заснований Асамблеєю ООН у 2019 році. Його мета — не просто популяризувати чай, а й у привернути уваги суспільства та політиків до проблем продажу чаю, становищі працівників чайних виробництв та складнощів, які виникають у невеликих виробників у боротьбі з великими корпораціями. Цього дня масштабні святкування відбуваються у країнах-виробниках чаю. Насамперед у Шрі-Ланці, Бангладеш, Непалі, В’єтнамі, Індонезії, Кенії, Малайзії, Уганді та Танзанії.
Ще одне свято 21 травня – Міжнародний день космосу. Ідея свята належить американському астронавту Енді Томасу, а унікальне воно тому, що про заснування було оголошено не на Землі, а в космічному просторі.
21 травня вшановують пам’ять святих рівноапостольних Костянтина і Олени.
Святий імператор Костянтин правив країнами Галлією та Британією. Його мати, цариця Олена, була християнкою, і виховувала його в повазі до цієї релігії. Його батько не переслідував християн, тоді як в інших частинах імперії тривали жорстокі переслідування прихильників християнства.
Після того як Костянтин став імператором, він оголосив свободу сповідання християнства на підвладних йому землях. Після цього він провів кілька воєн із імператорами-язичниками і став повновладним правителем Західної частини Римської імперії. А вже в 313 році видав Міланський едикт про віротерпимість.
У 323 році Костянтин став імператором всієї Римської імперії і поширив на дію Міланського едикту та на всю східну частину імперії. Це вперше за триста років гонінь християни отримали можливість відкрито сповідувати свою віру.
Костянтин усіляко підтримував Церкву, повертав із заслання сповідників-християн, будував церкви, дбав про духовенство.
Свята цариця Олена вирушила до Палестини разом з патріархом Макарієм на пошуки Животворчого Хреста, якого вони в результаті знайшли. Також цариця наказала звільнити місця, пов’язані з життям Христа, від слідів язичництва та побудувати там християнські церкви.
21 травня, згідно з народними повір’ями, не рекомендується:
У давнину вважалося, що від сьогодні вже не буде приморозків, тому висаджували овочі й розпочинали сіяти льон.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом та врожай:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Андрій, Єлисей, Кирило, Костянтин, Михайло, Теодор, Федір, Ярослав, Альона, Олена, Ілона.
Вас також можуть зацікавити новини:
Частина українців можуть отримати грошову допомогу від міжнародного фонду в межах нового етапу програми фінансової…
Комунальники зробили важливу заяву, що торкнеться частини українців. Плату за газ у травні можуть не…
Частина пенсіонерів можуть отримати безкоштовні продукти харчування від відомого міжнародного фонду. Як це зробити.
Частина українців можуть залишитися без пенсій. Які вимоги потрібно обов'язково виконати, щоб отримувати пенсійні виплати.
Статистика свідчить, що середня українська пенсія становить третину середньої зарплати. Скільки ж пенсії нарахують при…
Погода в Україні на середу, 21 травня у східних областях, місцями у центральних, західних, південних…