Раніше ми писали про платні перевірки у споживачів газу: за що доведеться заплатити майже 442 гривні.
У відповідь на зростання кількості гучних заголовків про можливу заборону газових котлів, інформаційна платформа “Газправда” оприлюднила офіційне роз’яснення щодо останніх рішень Європарламенту та їхнього впливу на Україну.
За даними “Газправди”, Європейський парламент ухвалив поправки до директиви про енергоефективність будівель. Згідно з новими нормами, з 2025 року в країнах ЄС припиняється державне фінансування встановлення газових котлів. Ведуча платформи Ірина Полотай зауважує: йдеться про поступовий перехід до екологічно чистих опалювальних систем.
План також передбачає заборону на використання традиційних газових та вугільних систем опалення в нових будинках з 2030 року. А до 2040-го Євросоюз має повністю перейти на альтернативні джерела тепла. Ціль – мінімізувати викиди від житлового фонду протягом наступних 25 років та скоротити споживання енергії.
На даний момент — ні. Як підкреслює “Газправда”, ухвалені норми стосуються виключно країн-членів ЄС. Навіть у разі майбутнього вступу України до Євросоюзу, відмова від газу не зможе відбутися миттєво.
“Навіть якщо ми вступимо до ЄС, технічно швидко відмовитися від нинішніх обсягів споживання газу неможливо. Це вимагатиме багато років адаптації,” — пояснює “Газправда”.
Станом на сьогодні в Україні щорічне споживання природного газу становить близько 20 мільярдів кубометрів. З них понад 8 мільярдів кубів споживає населення — понад 12 мільйонів домогосподарств.
Попри те, що останні два зимові періоди країна практично обійшлася без імпорту газу, цього року ситуація ускладнилася. Підземні сховища майже спорожніли, і Україна знову розпочала закупівлі газу за кордоном.
“Газправда” інформує, що процес імпорту вже триває. Зокрема, Група “Нафтогаз” у 2025 році вже забезпечила контракти на постачання 1,5 мільярда кубометрів, а загалом до зими планується закупити понад 4,5 мільярда кубометрів палива.
Попри імпорт, вартість газу для побутових споживачів залишається стабільною — 7,96 грн за кубометр.
Вас також можуть зацікавити новини:
Яку пенсію вигідніше обрати тим, хто має таку можливість. Пояснює пенсійний експерт.
На які тільки хитрощі не йдуть дачники, щоб підвищити врожайність. І цей спосіб точно працює.
Частині українців доступна нова грошова допомога від мміжнародної організації. Хто може отримати кошти та як…
Після зими туї часто виглядають тьмяно й ослаблено. Однак простий інгредієнт із кухні може повернути…
Вибір наркологічної клініки – це дуже відповідальне рішення, що вимагає ретельного підходу. Ефективність лікування залежить…
Хочете здивувати гостей або побалувати себе чимось новим? Ці хрусткі хлібці з ароматними спеціями легко…