Новини

Військові пенсії зростають із кожним роком служби — ось як їх рахують

Питання пенсії військовослужбовців регламентує Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», повідомляє Департамент соціального забезпечення Міністерства оборони України.

Раніше ми розповідали, скільки пенсії одержують військові та чорнобильці.

Як зазначив експерт із пенсійних питань Сергій Коробкін, якщо для оформлення цивільних пенсій людина має сама звертатися до Пенсійного фонду, то військові пенсії допомагають оформляти ТЦК СП чи відомства, яким підпорядковується військовослужбовець (МОУ, МВС, МНС тощо).

“Саме вони допомагають збирати необхідні документи і потім подають їх самі до Пенсійного фонду”, – відповів Сергій Коробкін.

Існує два види пенсійного забезпечення військовослужбовців:

  • особи з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу мають право на довічну пенсію за вислугу років;
  • військовослужбовці, які стали особами з інвалідністю за умов, передбачених цим Законом, набувають право на пенсію по інвалідності.

Умови призначення пенсії за вислугу років

Пенсія за вислугу років призначається:

  • незалежно від віку, якщо на день звільнення є вислуга 25 і більше років;
  • в разі досягнення 45-річного віку за наявності страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 років і 6 місяців становить військова служба; Особам з інвалідністю внаслідок війни пенсія на цих умовах призначається незалежно від віку;
  • у разі досягнення 45-річного віку і за наявності вислуги 20 років і більше;
  • особам, які займали посади льотного складу та плаваючого складу підводних човнів ЗСУ не менше 20 років, незалежно від віку в разі, якщо вони мають вислугу 20 років і більше.

Умови призначення пенсії по інвалідності

Пенсії по інвалідності призначаються, якщо інвалідність настала в період проходження служби або не пізніше трьох місяців після звільнення або пізніше, але внаслідок захворювання (травми, поранення, контузії, каліцтва тощо), яке виникло в період військової служби або під час перебування в полоні.

Осіб, які мають право на пенсію по інвалідності з числа військовослужбовців, поділяють на категорії:

  • особи з інвалідністю внаслідок війни: поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час військової служби;
  • особи з інвалідністю внаслідок каліцтва, одержаного в результаті нещасного випадку, не пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням служби.

Який розмір пенсії за вислугу років

Пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:

  • за вислугу 20 років – 50%, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров’я 55% відповідних сум грошового забезпечення (за кожний рік вислуги понад 20 років додається 3%);
  • особам, які мають страховий стаж 25 років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців на військовій службі: за страховий стаж 25 років – 50% від заробітку (за кожний рік стажу понад 25 років – додається 1%;
  • особам з вислугою 20 років – 50% відповідних сум грошового забезпечення (за кожний рік понад 20 років додається 3%, але не більше ніж 65% загалом.

Максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70% заробітку. Водночас особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, нараховують 95% і 100% (категорія 2 і категорія 1 відповідно).

Який розмір військової пенсії по інвалідності

Пенсії по інвалідності військовослужбовцям призначають у таких розмірах:

  • особам з інвалідністю внаслідок війни I групи – 100%, II групи – 80%, III групи – 60% відповідних сум грошового забезпечення;
  • іншим особам з інвалідністю I групи – 70%, II групи – 60%, III групи – 40% заробітку.

Читайте також:

Новое на сайте

  • Новини

Штаб допомоги надає продуктові набори: для отримання потрібно заповнити анкету

Частина українців можуть отримати гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів від Координаційного штабу. Куди звертатись.

15/05/2025 09:55
  • Новини

Частину українців змусять повернути виплачену субсидію: хто потрапив до списку

Чимало українців отримують грошову допомогу на оплату житлово-комунальних послуг. Однак навіть виплачену субсидії можуть змусити…

15/05/2025 09:10
  • Новини

Які вишиванки не можна носити – справа не лише у прикметах

Щороку у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. 2025 року – це 15…

15/05/2025 08:49
  • Новини

Додаткова грошова допомога для пенсіонерів: у Пенсійному фонді зробили важливу заяву

Частина україньких пенсіонерів можуть розраховувати на додаткову грошову допомогу.

15/05/2025 08:23
  • Новини

Яку пенсію отримує Софія Ротару і як давно не виступає з концертами

Популярна співачка Софія Ротару від початку повномасштабного вторгнення не виступає з концертами. Народна артистка не…

15/05/2025 07:33
  • Новини

Свята та народні прикмети 15 травня – що категорично не можна робити у цей день

15 травня в Україні відзначають День вишиванки, Міжнародний день сім'ї, Міжнародний день захисту клімату, День…

15/05/2025 06:42