Щорічно у другу неділю травня відзначають Міжнародний день матері. І хоча в багатьох країнах існує ще й національний День матері, саме в другу неділю травня День матері відзначають у всьому світі. Історія Дня матері має глибоке коріння, адже традиція шанувати жінку, яка дає життя подальшому поколінню, народилася ще в Стародавньому Римі та Греції. Римляни підносили хвалу Матері Богів. У Стародавній Греції богиня землі Гея стала самою шанованою прародителькою людства і всього живого. Пізніше, за часів введення християнства, головною матір’ю стала Діва Марія, яка оберігає взаємну любов мами і її дитини.
Всесвітній день справедливої торгівлі – цей день став важливою ініціативою, спрямованою на підвищення свідомості щодо етичної торгівлі. Його мета — забезпечити гідні умови праці для виробників по всьому світу, незалежно від їхнього місця розташування, та підтримати малих виробників. Участь у цьому святі допомагає покращити умови життя для людей у країнах, що розвиваються, шляхом заохочення споживання справедливо виготовленої продукції. Всесвітній день справедливої торгівлі також ставить акцент на відсутність дискримінації у трудових відносинах, пропагуючи рівність і справедливість на глобальному рівні.
А ще сьогодні День няні. Це свято створене для того, щоб віддати належну шану тим, хто щодня бере на себе важливу роль у вихованні та догляді за дітьми. Няні – це люди, які з любов’ю і турботою підтримують дітей на їхньому шляху до дорослішання, даруючи їм почуття безпеки і турботи. Цей день нагадує про важливість цієї професії і дозволяє висловити подяку всім, хто дарує свій час і серце на благо дітей. Для багатьох сімей няня – це не просто помічник, а й друг, наставник і опора у важливі моменти життя.
День “Їж усе, що хочеш” – це свято пропонує насолоджуватися улюбленими стравами без будь-яких обмежень. У цей день можна побалувати себе смачними делікатесами, такими як піца, морозиво, тістечка або домашні страви, які радують душу і серце. День “Їж усе, що хочеш” — це шанс відчути справжнє задоволення від їжі без зайвих переживань. Він нагадує про важливість насолоджуватися життям та маленькими радощами, дозволяючи собі не тільки корисне, але й смачне.
У цей день православні християни вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія — творців слов’янської абетки та перекладачів богослужбових текстів. Вони вважаються покровителями учнів, студентів і всіх, хто здобуває знання.
Цього дня не рекомендується:
Вважається, що яка погода цього дня, таке й буде літо.
Іменини 11 травня святкують:
Олександр, Йосип, Кирило, Костянтин, Мефодій, Михайло, Ростислав.
Вас також можуть зацікавити новини:
Настільні ігри — це більше, ніж просто розвага. Вони об'єднують людей, розвивають логіку, креативність, навички…
12 травня на тлі надходження холодного повітря з північних регіонів Європи в Україні очікується не…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня? Чи треба хвилюватися метеозалежним?
Відсутність гарячої води приносить ряд незручностей. Виправити ситуацію допоможе встановлення бойлера, який забезпечить домівку гарячою…
Тиждень задасть тон для завершення старих циклів та переосмислення внутрішніх трансформацій. Це час загострених почуттів,…
День матері ми відзначаємо у другу неділю травня. Цього року свято припадає на 11 число.