Раніше ми писали, що петунія буде цвісти все літо без зупинки – ось чим потрібно підгодувати рослини.
Тюльпани належать до родини лілійних і є багаторічними цибулинними рослинами. Вони потрапили до нас з Голландії в 17-18 століттях.
Коли тюльпан відцвітає, важливо забезпечити правильний догляд, щоб у наступному році він знову зацвів і утворив нові цибулини.
Після того, як пелюстки рослини опали, слід обрізати стебло.
Кожного року цибулина тюльпану може заглиблюватися все глибше в землю, і через це майбутнім паросткам буде важче пробиватися на поверхню. Якщо цього не запобігти, рослина може не прорости і загинути.
У теплих регіонах, де температура в квітні досягає 20°C, тюльпани можна пересаджувати раз на 2-3 роки.
У холодних регіонах з суворими зимами необхідно викопувати тюльпани після того, як їх надземна частина повністю пожовтіє і опаде. Під час викопування, якщо цибулина має коричневі лусочки, це свідчить про те, що час для їх збору настав.
Для зберігання цибулин протягом зими температура в приміщенні повинна бути в межах +20…+23°C.
Якщо тюльпани залишилися зимувати на клумбі, ранньою весною викопайте їх і перенесіть в тепло, щоб вони могли сформувати цибулини для майбутнього цвітіння.
Тюльпани варто висаджувати в кінці серпня або в середині вересня. Головне — це забезпечити достатньо часу для вкорінення цибулин до перших заморозків і уникнути ураження їх грибками або шкідниками.
Перед посадкою, за 2-3 тижні, підготуйте землю: внесіть мінеральне добриво, добре перекопайте й розпушіть її.
Цибулини тюльпанів перед посадкою обробіть протигрибковим розчином. Заглиблюйте їх на 3 їхніх довжини, залишаючи відстань між цибулинами близько 10 см, щоб рослини не заглушали одна одну.
Перед посадкою уважно огляньте цибулини. Хворі та пошкоджені варто видалити, а здорові обробіть від шкідників та грибкових хвороб.
Читайте також: