Понеділок, 5 Травня, 2025
ГоловнаНовиниПравоохоронці викрили схему збуту підроблених грошей – перевірте свої купюри

Правоохоронці викрили схему збуту підроблених грошей – перевірте свої купюри

Этот материал также доступен на русском языке
В одній із областей шахрай поширював фальшиві гривні. Як працювала схема – з’ясували правоохоронці.

Експерти підтвердили високу якість фальшивих грошей.

Раніше ми розповідали: такі гривневі купюри можуть не прийняти в магазинах і банках – ось на що треба звернути увагу.

За інформацією Бюро економічної безпеки (БЕБ), шахрай у Вінниці збував підроблені купюри, отримуючи за них 65% ринкової вартості. Таким чином він продавав фальшиві гроші людям, яких знаходив завдяки власному колу знайомих. За кожну тисячу фальшивих гривень йому платили 650 справжніх.

«В ході досудового розслідування детективи БЕБ задокументували факт незаконної діяльності фігуранта. Крім того, судово-технічна експертиза підтвердила, що вилучені кошти є фальшивими», – йдеться у повідомленні БЕБ.

Нині справа направлена до суду. Шахраю оголошено про підозру у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 199 КК України (зберігання, придбання, перевезення, а також збут незаконно виготовленої національної валюти, вчинені організованою групою). Йому загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Які купюри підробляють частіше

За даними Нацбанку, в Україні в обігу перебуває невелика кількість фальшивих купюр. Станом на 2024 рік, на кожен мільйон справжніх банкнот налічувалося 5 підроблених.

Найчастіше виготовляють фальшиві купюри старого зразка, випущені до 2015 року. «П’ятисотки» серед них найпопулярніші, їхня частка становить 78% усіх підробок. На другому місці банкноти номіналом 200 гривень. Решта купюр – 1, 5, 10, 20, 50, 100, 1000 гривень – разом складають 4% від усіх підробок.

Вас також можуть зацікавити новини:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні